انواع وب‌سایت

وب‌سایت‌ها بر اساس کاربرد انواع مختلفی دارند. برای داشتن یک وب‌سایت برای کسب و کار خود، بهتر است که در ابتدا انواع وب‌سایت را بشناسید.

وب‌سایت استاتیک کاتالوگی که جهت معرفی شما و کسب و کارتان به کار می‌رود و قابلیت مدیریت مطالب را ندارید.

وب‌سایت پویا یا داینامیک کاتالوگی که جهت معرفی به کار رفته اما جزییات بیشتری را شامل شده و دسترسی به پنل مدیریت خواهید داشت. این وب‌سایت‌ها با سیستم‌های مدیریت محتوا طراحی می‌شوند.

وب‌سایت داینامیک دارای قابلیت تعامل بالاتر، تولید محتوا، اصلاح مطالب، …

وب‌سایت‌های فروشگاهی که دارای درگاه پرداخت هستند.

اپلیکیشن‌های تحت وب که برنامه‌های پیشرفته با قابلیت‌های متفاوت هستند.

سوال مهمی که قبل از شروع پروژه طراحی سایت، برای شما ایجاد می‌شود این است که چه نوع وب‌سایت بیشتر مناسب کار شماست؟

اگر هدف شما صرفا معرفی خود و کسب‌و‌کارتان است، سایت کاتالوگی استاتیک این قابلیت را دارد که اطلاعات شما را به معرض نمایش قرار دهد اما دقت کنید که تغییرات در محتوای این نوع وب‌سایت با تغییر در کد سورس انجام می‌شود که نیازمند دانش برنامه‌نویسی می‌باشد. بنابراین در صورت نداشتن تخصص در برنامه نویسی استفاده از این نوع سایت توصیه نمی‌شود و بهتر است که جهت معرفی کسب و کار خود از سایت داینامیک استفاده نمایید؛ چرا که امکان ایجاد تغییرات در محتوای سایت به راحتی فراهم می‌باشد. این سایت‌ها که مبتنی بر سیستم مدیریت محتوا هستند، در صورت نیاز به اضافه یا کم کردن محتوا یا امکانات به سهولت قابل تغییر هستند.

سایت فروشگاهی همان‌طور که از نام آن پیداست جهت فروش محصولات یا خدمات به صورت آنلاین و توسعه کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین سایت فروشگاهی ویترین کسب و کار شما محسوب می‌شود و رعایت اصول زیبایی و فنی در طراحی این نوع وب‌سایت ضروری می‌نماید. بنابراین جهت طراحی سایت فروشگاهی ابتدا در مورد کل این موارد مشاوره و تحقیق انجام دهید.

اپلیکیشن‌های تحت وب خلاف باور اکثریت، شامل تمام وب‌سایت‌ها نمی‌باشد. هر قسمت از وب‌سایت که محاسبه یا کارکردی را به کاربر سایت ارائه دهد، نرم‌افزار تحت وب محسوب می‌شود. وب‌اپلیکیشن‌ها نیز دارای انواع مختلفی دارند و محدود به برنامه‌های موبایل نمی‌باشند.

Close Menu