دامنه (دامین) و هاست

دامنه یا دامین در لغت یعنی “گستره”. در بحث طراحی سایت دامنه همان آدرس منحصربفرد سایت می‌باشد که شامل اسم تجاری، منطقه و نوع فعالیت تجاری شما می‌باشد.

دامنه دارای چند بخش : نام دامنه (اسمی که شما انتخاب می‌کنید مثل rabinet) و پسوند دامنه (که انواع مختلفی دارند net، com، ir، …) می‌باشد. یک دامنه می‌تواند دارای یک ساب‎دامنه (www) باشد.

خرید دامین یا دامنه سالیانه انجام می‌شود؛ به عنوان مثال برای یک سال یا چند سال دامنه را خریداری کرده و قبلا از اتمام دوره آن را تمدید می‌کنید. اگر به موقع دامنه خود را تمدید نکنید ممکن است فرد دیگری آن دامنه را به نام خود خریداری کند.

برای خریدن دامنه، ابتدا دامنه موردنظر را بررسی کرده و درصورت خالی بودن آن، دامنه را خریداری نمایید. برای خرید دامنه ir لازم است مدرک شناسایی خود را ارائه دهید.

برای داشتن سایت، به یک هاست حرفه‌ای و مناسب هم نیاز دارید؛ فضایی که اطلاعات سایت در آن ذخیره می‌شود را هاست یا میزبان می‌گویند. دقت کنید که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای باید اطلاعات خود را در فضایی امن بر بستر نت قرار بدهید و از این طریق همیشه اطلاعات شما در کل جهان در دسترس می‌باشد.

Close Menu