رتبه الکسا چیست؟

یکی از ابزارهای رتبه بندی و آنالیز وب‌سایت‌ها بررسی سایت الکسا می‌باشد که افراد برای اطلاع از رنکینگ وب‌سایتشان به آن مراجعه می‌کنند. درواقع سایت الکسا ترافیک سایت‌های متفاوت را مورد آنالیز قرار داده و نتایج تحلیل‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برخی افراد نیز در پی بهبود مرتبه الکسای وب‌سایت خود می‌باشند.

به زبان ساده‌تر، رتبه‌ وب‌سایت موردنظر شما در الکسا بیان‌گر محبوبیت آن است. این معیار نسبی سطح مفید بودن سایت شما را نشان می‌دهد. هرچه این عدد کمتر باشد رنکینگ سایت شما بالاتر است. به عنوان مثال سایت گوگل رتبه ۱ و در نتیجه بالاترین بازدیدکنندگان را دارا می‌باشد.

برای دیدن رنکینگ وب‌سایت خود و بررسی بازدیدهای آن، باید با نحوه کار کردن با این ابزار آشنایی داشته باشید. پیش‌ترها کل امکانات این سایت به‌طور رایگان مورد استفاده افراد قرار می‎گرفت اما الان باید برای خود اشتراک خریداری کرده و سپس استانداردهای وب‌سایت خود را در الکسا تایید کنید.

دلایل اهمیت رتبه الکسا :

امروزه با توجه به ضرورت‌های طراحی وب‌سایت ، وجود ابزاری جهت آنالیز سایت پراهمیت می‌نماید. با آنالیز اطلاعات به دست آمده از سایت الکسا، مدیران می‌توانند به ارزیابی عملکرد و کارایی خود پرداخته و در جهت بهبود آن گام بردارند.

Close Menu