سایت ریسپانسیو چیست

برای شما پیش آمده است که با تلفن همراه یا تبلت در حال دنبال کردن صفحات وب هستید اما برخی از این صفحه‌های وب از نظر اندازه با تبلت یا گوشی شما سازگاری ندارد و باید مدام صفحه وبسایت را بزرگنمایی یا کوچک‌نمایی کنید.

استفاده از فناوری طراحی واکنش‌گرا یا ریسپانسیو این مشکل را حل می‌کند. به این صورت که وبسایت برای اندازه‌های متفاوت تبلت و موبایل تنظیم می‌شود و با تغییر اندازه صفحه وبسایت می‌توانید شاهد قرار گرفتن نوشته‌ها و مطالب به صورت مرتب و در اندازه‌های مناسب باشید.

برای تشخیص واکنش‌گرا بودن وبسایت مرورگر را از maximize خارج کرده و با استفاده از موس صفحه وبسایت را بزرگ و کوچک کنید درصورت تغییر اندازه صفحه اگر لینک‌ها و مطالب بدون مشکل و خوانا باشند و نیازی به بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی نباشد، سایت موردنظر ریسپانسیو است. این کار را در صفحه اصلی وبسایت و صفحه‌های داخلی هم انجام دهید.

با توجه به افزایش استفاده کاربران از موبایل و تبلت، جهت تسهیل وب‌گردی افراد در وبسایت شما، پرداختن به این مسئله ضروری می‌نماید چرا که در صورت عدم طراحی واکنش‌گرا این امر به مرور سبب کاهش بازدید وبسایت شما می‌شود. طراحی وبسایت رابینت این قابلیت را دارد که وبسایت طراحی شده شما را واکنش‌گرا کند. هم‌چنین کلیه وبسایت‌های طراحی شده توسط تیم رابینت به صورت پیش‌فرض ریسپانسیو هستند.

Close Menu