خیابان عفیف آباد، جنب بیمارستان دکتر میر، ساختمان 101، واحد 2
شماره تماس 7136286120 یا 09333130711
ساعات تماس شنبه تا پنچشنبه: 8:30 الی 20:00

طراحی سایت ریسپانسیو و سازگاری با موبایل

داشتن یک وبسایت سازگار موبایل مهمترین بخش از آینده توسعه وب است. بیشتر وبسایت هایی که سازگار با موبایل هستند روش طراحی واکنشگرا را انتخاب کرده‌اند. با رشد هر روزه بازار موبایل های هوشمند تقاضای طراحی وب سازگار با موبایل هر روزه بیشتر و بیشتر می‌شود.

حتی گوگل امروزه وبسایت هایی را که از این قاعده پیروی نمی‌کنند را کم ارزش می‌شمارد. این مورد شاید بدان دلیل باشد که بخش بسیار زیادی از ترافیک وبسایت ها از طریق موبایل صورت می‌گیرد. پس افزایش یا کاهش نرخ ترافیک وبسایت‌ شما نیز می تواند ناشی از این مورد باشد. در این مقاله می خواهیم به شما چند المان بسیار ساده را توضیح دهیم که با استفاده از آن ها می‌توانید شروع بهتری برای ایجاد یک وبسایت سازگار با موبایل داشته باشید.

ساده کردن وبسایت کنونی‌تان

تغییر طراحی و کارایی وبسایت‌تان به یک وبسایت سازگار با موبایل کار چندان ساده ای نیست. بسیاری از وبسایت ها برای اینکار سعی می کنند تا وبسایت موجود را در یک نسخه کوچکتر تهیه نمایند. برای اینکار آنها تصاویر و برخی از عنوان ها را حذف می‌کنند و به نوشته های ساده بسنده می‌نمایند.

در چنین حالتی شما نیاز دارید که لایه بندی وبسایت‌ را نیز ساده سازی کنید. تکنیک های پیشرفته سی‌اس‌اس و طراحی لایه بندی های پیچیده مشکلاتی نیز می‌آفریند. شما تنها نیاز دارید تا قادر باشید اندازه وبسایت‌تان را به سادگی بین اندازه های مختلف صفحات موبایل تغییر دهید.

مهارت طراحی وب سایت

با ساده کردن طراحی  وبسایت حال نیاز دارید بررسی کنید که در وبسایت سازگار با موبایل‌تان به چه میزان تصویر نیاز دارید. به یاد داشته باشید که دستگاه های موبایل اغلب فاقد ارتباط مطلوب با اینترنت هستند، پس باید حجم داده هایی که لود می‌شوند را کاهش دهید.

شما نیاز دارید که بررسی کنید در هر صفحه از وبسایت چه میزان محتوا نمایش داده می شود. داشتن تصاویر و محتوا سنگین در صفحه باعث کاهش سرعت بارگذاری می شود و این خود دلیل بسیار قانع کننده ای برای کاربر است که وبسایت شما را رها نماید.

مشکلات طراحی سایت ریسپانسیو

بزرگترین مشکلی که همیشه توسعه دهندگان با آن دست و پنجه نرم می کنند تفاوت دقت اندازه صفحات نمایش مختلف است. در دنیای امروزی صفحات مختلف با اندازه های مختلف تولید می شوند و باید بخاطر داشته باشید که هرکدام از این‌ها نیز ممکن است از مرورگر مختلفی استفاده کنند.

یکی از راه ها برای متوجه شدن از اینکه بازدید کننده های شما در حال استفاده از چه اندازه صفحه نمایشی هستند استفاده از سرویس Google Analytics است. این سرویس همچنین به شما می گوید که کاربر در حال استفاده از چه مرورگری است.

بعد از آن سعی کنید بیشترین تمرکز در طراحی‌تان را روی دسته ای قرار دهید که اکثریت هستند. یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید قابلیت سازگاری وبسایت در مرورگرهای مختلف است.

منبع : راکت