مزایای استفاده از سیستم مدیریت محتوا

افزایش سرعت : 

طراحی یک سایت اختصاصی و از بیس کدنویسی شده زمان زیادی را از شما می‌گیرد حتی تا چندماه زمان نیاز است در صورتی که طراحی وب‌سایت با سیستم مدیریت محتوا حداکثر چند هفته زمان نیاز دارد. هم‌چنین به روز رسانی چنین سایتی زمان کمتری نیاز دارد چرا که خواسته‌های مشتریان در طراحی این سایت‌ها پیش بینی شده است.

انعطاف پذیری بالاتر :

 این سیستم‌ها منعطف‌تر از سایت‌های اختصاصی هستند، چرا که در طول زمان تلاش زیادی برای طراحی حالت‌ها و ویژگی‌های مختلف این نرم‌افزار شده است.

پشتیبانی بهتر : 

یک سایت اختصاصی فقط برای شما کدنویسی شده و برای پشتیبانی سایت همیشه به طراح سایت وابسته خواهید بود، بنابراین بنا کردن تجارت بر اساس این سیستم‌ها، در واقع تا حدودی ریسک محسوب می‌شود. درحالی‌ که ارائه دهندگان سیستم‌های مدیریت محتوا برای حفظ موقعیت خود در بازار رقابت، خود را موظف به پشتیبانی سیستم‌های مدیریت محتوا می‌دانند.

امنیت بالاتر :

 با توجه به تعداد زیاد سیستم‌های مدیریت محتوای راه‌اندازی شده، شرکت طراح آن به دنبال ارتقا و برطرف کردن ایرادات سایت‌های خود خواهد بود. هک کردن این سیستم‌ها بسیار دشوار بوده و هک شدن یک چنین سایتی مساوی با هک شدن هزاران هزار وب‌سایت طراحی شده با این سیستم مدیریت محتوا می‌باشد. بنابراین این شرکت‌ها برای افزایش امنیت سیستم‌های خود هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کنند که عملا برای ایشان توجیه اقتصادی دارد در صورتی‌که برای سایتی که یک بار توسط یک شخص یا گروه به صورت اختصاصی طراحی شده، هزینه بالای تامین امنیت این تک سایت ممکن است به لحاظ اقتصادی توجیه پذیر نباشد.

مشخص بودن نتیجه نهایی :

 سایت‌هایی که با سیستم مدیریت محتوا طراحی شده‌اند از همان ابتدا به لحاظ ظاهری و چارچوبی قابل تعیین و مشخص است در صورتیکه طراحی سایت اختصاصی پس از ماه‌ها نتیجه کار مشخص می‌شود که ممکن است با انتظارات ما هم‌خوانی نداشته باشد.

آموزش‌ها و دستورالعمل‌های در دسترس :

 برای کار کردن با این سیستم‌ها، به اندازه کافی راهنما و آموزش فراهم می‌باشد. به طوریکه حتی بدون اینکه به تیم یا شرکت پشتیبان وابسته باشید، بتوانید سایت را مدیریت کرده و محتوا را به روز نمایید. ممکن است در طراحی یک وب‌سایت اختصاصی زمان کافی به فراهم کردن چنین مستندات جامعی اختصاص داده نشود.

Close Menu