در ادامه آموزش های جامع و کامل کار با واتس آپ به مبحث آموزش استفاده از واتساپ در کامپیوتر و لپ‌تاپ می پردازیم.

پس از فیلتر شدن تلگرام و خب مشکلات ریز و درشت پیام‌رسان‌های داخلی، هم‌اکنون عده کثیری از کاربران ایرانی از واتساپ به‌عنوان اصلی‌ترین و بهترین پیام‌رسان موجود استفاده می‌کنند. بنابراین آگاهی از ترفندها و روش‌های کارکرد این نرم‌افزار و نحوه عملکرد برخی از گزینه‌هایی که در منوی تنظیمات آن ارائه شده‌اند خالی از لطف نخواهد بود و می‌تواند برای خیلی از افراد کاربردی باشد.

یکی از امکاناتی که پیام‌رسان واتساپ ارائه می‌دهد امکان استفاده از آن در کامپیوتر و لپ‌تاپ است؛ به‌این‌صورت که تمام پیام‌های موجود در موبایل شما، در واقع همان پیام‌ها در کامپیوتر و لپ‌تاپ شما نیز نمایش داده شوند! این‌طور بیان شود که هیچ تفاوتی بین واتساپ موبایل و واتساپ کامپیوتر شما وجود ندارد، اما گاهی اوقات کامپیوتر یا لپ‌تاپ برای استفاده راحت‌تر است.

 

استفاده از واتساپ در کامپیوتر و لپ‌تاپ

برای استفاده از واتساپ در کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود می‌بایست مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا وب‌سایت https://web.whatsapp.com را با لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود باز کنید.
 • اکنون در سمت راست وب‌سایت یک QR code مشاهده می‌کنید.
 • حال با موبایل خود اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را باز کنید.
 • آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کرده و گزینه WhatsApp Web را بزنید.
 • در صفحه‌ی جدید یک دکمه سبز رنگ با عنوان LINK A DEVICE را مشاهده می‌کنید؛ این دکمه را لمس کنید.
 • در این بخش که دارای عنوان Scan QR code است، می‌بایست دوربین موبایل را بر روی QR code موجود در صفحه‌ی وب‌سایت برده تا اصطلاحاً این QR code اسکن شود.
 • پس از اسکن QR code توسط موبایل‌تان به‌سرعت پیام‌های واتساپ‌تان در کامپیوتر نمایش داده می‌شود.
 • حال شما می‌توانید از طریق کامپیوترتان به چت کردن با مخاطبین خود بپردازید!

 

نکات مربوط به استفاده از واتساپ در کامپیوتر

واتساپ نسخه کامپیوتر یک سری محدودیت‌ها و البته یک سری نکات قابل توجه برای استفاده دارد که می‌بایست از تمام آن‌ها آگاه باشید تا بتوانید به‌درستی از آن استفاده کنید، این نکات به شرح زیر است:

 • در زیر QR code موجود در وب‌سایت واتساپ یک لینک با عنوان Keep me signed in موجود است، که اگر این گزینه فعال باشد، یعنی پس از بستن واتساپ کامپیوتر نیز، هم‌چنان واتساپ شما باز می‌ماند و مثلاً اگر در کافی‌نت از واتساپ کامپیوتر استفاده کرده باشید، هر کس که بعد از شما از این سیستم استفاده کند، می‌تواند پیام‌های شما را ببیند! پس بهتر است تیک این مورد را بردارید.
 • برای غیرفعال کردن واتساپ نسخه کامپیوتر می‌توانید به دو روش زیر عمل کنید:
  • در واتساپ کامپیوتر، آیکون سه نقطه بالای لیست گفت‌وگوهای خود را انتخاب کرده و آخرین گزینه تحت عنوان Log out را بزنید تا واتساپ کامپیوتر غیرفعال شود.
  • با موبایل خود اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را باز کنید، سپس آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کرده و گزینه WhatsApp Web را بزنید، پس از آن در زیر دکمه سبز رنگ LINK A DEVICE در بخش DEVICE STATUS لیست کامپیوترهایی که به واتساپ شما متصل هستند نمایش داده می‌شود، حال با انتخاب هر مورد و لمس دکمه قرمز رنگ LOG OUT می‌توانید واتساپ کامپیوتر را غیرفعال کنید.
 • یکی از محدودیت‌های واتساپ کامپیوتر این است که برای استفاده از واتساپ کامپیوتر می‌بایست همیشه اینترنت سیم‌کارت یا اینترنت موبایل شما روشن باشد! در غیر این‌صورت نمی‌توانید از واتساپ در کامپیوتر یا لپ‌تاپ استفاده کنید.

 

ما در این مقاله به نحوه‌ی استفاده از واتساپ در کامپیوتر پرداختیم که کاربردهای فراوانی دارد. ممنون که تا آخر این آموزش با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را در لیست زیر مشاهده کنید.

 

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در واتساپ

آموزش حذف پیام ارسال شده در واتساپ

آموزش مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ

آموزش ساخت اکانت تجاری در واتساپ

آموزش بلاک کردن افراد در واتساپ

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت

طریقه ارسال یک پیام برای چندین نفر در واتساپ

طریقه بی‌صدا کردن گروه‌ها در واتساپ

طریقه پین کردن گفت‌وگوها در واتساپ

مخفی کردن وضعیت از برخی افراد در واتساپ

نحوه تغییر شماره در واتساپ