آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام در ادامه سری آموزش های استفاده صحیح از نرم افزارهای پیام رسان اجتماعی اینبار به سراغ تلگرام رفته ایم.

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار منتشر شده حدود 70درصد از کاربران تلگرام در سر تا سر دنیا، کاربران ایرانی هستند!

از این رو، مطمئناً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در موبایل هوشمند خود این پیام‌رسان محبوب و دوست داشتنی و البته پر امکانات را نصب نداشته باشد.

پیام‌رسان تلگرام دارای نسخه‌های متعدد رسمی و غیر رسمی است، پیام‌رسان‌های Telegram و Telegram X، نسخه‌های خارجی و رسمی تلگرام و پیام‌رسان‌هایی نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … نسخه‌های غیر رسمی و البته ایرانی پیام‌رسان تلگرام محسوب می‌شوند؛ در واقع این نسخه‌ها، پوسته‌های فارسی نسخه اصلی تلگرام یعنی Telegram محسوب می‌شوند و امکانی خاص و اضافه‌ای به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه نمی‌کنند، البته لازم به‌ذکر است که چندی پیش شرکت مالک تلگرام اعلام کرد که اجازه‌ی دسترسی به api تمام نسخه‌هایی که حالت روح را فعال دارند، مسدود خواهد کرد.

دلایل زیادی برای استفاده‌ی کاربران از پیام‌رسان تلگرام نظیر سرعت بالای کارکرد پیام‌رسان، امکانات بسیار زیاد و متنوع، امنیت بالا و … وجود دارد که همگان جذب این پیام‌رسان فوق‌العاده شده‌اند.

از بین این همه امکانات ریز و درشت موجود در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، قابلیت بلاک کردن افراد در آن، می‌تواند یک قابلیت کاربردی و بدرد بخور باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا قابلیت بلاک کردن افراد در تلگرام را با هم یاد بگیریم. با رابینت همراه باشید.

طریقه بلاک کردن در نرم افزار پیام رسان تلگرام

بلاک یا اصطلاحاً مسدود کردن افراد در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، یک از قابلیت‌های ساده، آسان و البته پرکاربردی است که می‌توانید در شرایط لزوم از آن استفاده کنید.

اگر بنا به هر دلیل تمایل داشتید تا یک کاربر را در تلگرام بلاک کنید، باید بدانید که این امر به ساده‌ترین شکل ممکن امکان‌پذیر است.

شما حتی می‌توانید در صورت نیاز افرادی که لیست مخاطبین اکانت تلگرامتان وجود دارند را هم بلاک کنید. به منظور بلاک کردن افراد در تلگرام تنها کافیست تا مراحل زیر را طی کنید تا به مقصود خود برسید:

 • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
 • وارد پنجره‌ی گفت‌وگو با مخاطب موردنظر خود شوید.
 • حال، در بخش بالای صفحه بر روی نام مخاطب موردنظر خود لمس کرده تا وارد بخش اطلاعات حساب کاربری این مخاطب شوید.
 • اکنون، آیکن سه نقطه در بخش بالا و سمت راست صفحه را لمس کرده تا لیستی از یک سری امکانات نظیر Start secret chat, Block, Privacy Exceptions, Add Contact را مشاهده می‌کنید که هر کدام از این موارد، کاری را انجام می‌دهد. حال کافیست به منظور بلاک کردن این مخاطب، گزینه‌ی Block را بزنید.
 • حال یک پنجره با عنوان Are you sure you want to block? نمایش داده می‌شود که برای تأیید بلاک و مسدود کردن این مخاطب، گزینه‌ی قرمز رنگ Block را لمس کنید.
 • به همین راحتی مخاطب موردنظر شما بلاک شد!

یک سری نکات در مورد بلاک کردن افراد در تلگرام وجود دارد که به شرح زیر است:

 • برای آن‌بلاک یا اصطلاحاً خارج کردن فرد موردنظر از حالت بلاک تنها کافیست مراحل زیر را انجام دهید:
  • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
  • وارد پنجره‌ی گفت‌وگو با مخاطب موردنظر خود شوید.
  • حال، در بخش بالای صفحه بر روی نام مخاطب موردنظر خود لمس کرده تا وارد بخش اطلاعات حساب کاربری این مخاطب شوید.
  • اکنون، آیکن سه نقطه در بخش بالا و سمت راست صفحه را لمس کرده و پس از آن گزینه‌ی Unblock را بزنید.
  • به همین راحتی مخاطب موردنظر شما از حالت مسدود خارج و اصطلاحاً آن‌بلاک شد.
 • تنها راهی که می‌توانید متوجه شوید که مخاطب موردنظرتان، شما را بلاک نکرده 2مورد است، یک این‌که تصویر پروفایل مخاطب موردنظر برای شما نمایش داده نشود و مورد دوم این‌که در بخش آخرین بازدید بنویسد: Last seen a long time ago

 

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به آموزش طریقه‌ی بلاک کردن افراد در تلگرام پرداختیم، امیدواریم که این آموزش کمک شایانی به شما در این زمینه کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش ساخت ایدی در تلگرام

آموزش چت کردن با افراد نزدیک در تلگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در تلگرام

نحوه ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی در تلگرام

قفل کردن تلگرام با رمزعبور

مدیریت نشست‌های فعال در تلگرام

طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها در تلگرام

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام

آموزش ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام