کاربران سرتاسر جهان دلایل بسیار زیادی برای استفاده از واتساپ دارند. برخی به‌خاطر رایگان بودن و سادگی استفاده و البته کاربران ایرانی به‌خاطر دسترسی آزاد در ایران به سراغش می‌روند؛ اما برخی دیگر از آن به‌عنوان وسیله‌ی کار استفاده می‌کنند و عده‌ای دیگر، برای گپ و گفت‌وگو با دوستان و آشنایان و خویشاوندان از آن استفاده می‌کنند؛ تفاوتی نمی‌کند برای چه به سراغ واتساپ رفته‌اید، در هر صورت شکی نیست اطلاعات و پیام‌های مهمی در واتساپ‌تان دارید که اگر از بین برود برایتان مشکلات متعددی به‌وجود خواهد آورد. روش‌هایی مختلفی برای تهیه بکاپ از اطلاعات وجود دارد که ما راحت‌ترین و ساده‌ترین روش را به شما آموزش خواهیم داد! با رابینت همراه باشید.

 

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ برای مهاجرت از iOS به اندروید و برعکس

اگر قصد مهاجرت از سیستم‌عامل اندروید به سیستم‌عامل iOS را دارید و می‌خواهید پیام‌های واتساپ‌تان را هم با خود ببرید، متأسفانه باید بگوییم که نمی‌شود! چرا که با تهیه بکاپ در نسخه اندروید واتساپ، فایل‌های شما تنها در گوگل درایو ذخیره می‌شوند!

هم‌چنین نسخه اندروید واتساپ برای بازگردانی پیام‌ها تنها به گوگل‌درایو متکی است! با این وجود، نسخه iOS  واتساپ این پروسه را در فضای ابری اختصاصی خودش یعنی آی‌کلاود انجام می‌دهد.

حتی اگر اپلیکیشن iOS گوگل‌درایو را هم داشته باشید، نمی‌توانید فایل‌های نسخه اندروید واتساپ را بازگردانید. نسخه آیفون و آیپد واتساپ فقط با آی‌کلاود کار می‌کند.

با شرایط ذکر شده در فوق، در اپلیکیشن واستاپ متأسفانه امکان مهاجرت از سیستم‌عامل اندروید به سیستم‌عامل IOS وجود ندارد. (مهاجرت به معنای انتقال تمام پیام‌های واتساپ سیستم‌عامل IOS به سیستم‌عامل اندروید است.)

 

چگونه از گفت‌وگوهای واتساپ در گوگل درایو بکاپ بگیریم؟

همانطور که می‌دانید واتساپ به‌طور خودکار و روزانه پیام‌های شما را در حافظه گوشی ذخیره می‌کند. یعنی حتی درحالتی‌که به اینترنت هم متصل نباشید، پیام‌های قبلی شما نمایش داده خواهد شد.

اما بسته به تنظیماتی که در نظر گرفته‌اید، امکان تهیه نسخه بکاپ در گوگل‌درایو را هم خواهید داشت. دراین‌صورت، حتی اگر قصد پاک‌کردن واتساپ را هم داشته باشید پیام‌هایتان از دست نخواهید داد. بنابراین پیش از حذف واستاپ حتماً یک نسخه بکاپ از فایل‌های آن تهیه کنید.

برای تهیه بکاپ، مسلماً گوگل‌درایو راهی ساده و قابل اطمینان است. به‌لطف گوگل‌درایو می‌توانید از یک گوشی اندرویدی به گوشی دیگر جابه‌جا شده و پیام‌ها و فایل‌های واتساپ را هم با خودتان ببرید. ضمناً اگر واتساپ دچار مشکل شده به‌طوری که ناچار به حذف و نصب مجدد آن باشید، اینجا نیز نسخه بکاپ می‌تواند به کارتان بیاید.

در ادامه مراحل تهیه بکاپ در گوگل‌درایو را با هم دنبال خواهیم کرد:

  • اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.
  • آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید.
  • وارد Settings شوید.
  • به بخش Chats بروید.
  • روی Chat backup اشاره کنید.
  • در بخشGoogle Drive Settings ، روی Back up to Google Drive کلیک کرده تا بتوانید بازه زمانی بکاپ‌گیری را تعیین کنید. (در صورت انتخاب گزینه Never، بکاپ تنها روی حافظه دستگاه شما ذخیره خواهد شد.)
  • روی گزینه Google Account کلیک کرده و جیمیلی را که قصد تهیه بکاپ از آن‌را دارید انتخاب کرده و سپس گزینه Allow را بزنید.
  • در صورت نیاز به گرفتن بکاپ از پیام‌های ویدئویی، باکس Include Videos را روشن کنید.
  • و در آخر روی دکمه سبز رنگ BACK UP کلیک کنید تا تهیه بکاپ از فایل‌ها آغاز شود.
  • حالا که از همه چیز بکاپ گرفته شده، قادر به بازگردانی چت‌ها خواهید بود. توجه داشته باشید که واتساپ در عین تهیه بکاپ از فایل‌ها در گوگل درایو، نسخه دیگری را هم در حافظه دستگاه شما ذخیره می‌کند. بنابراین باید انتظار پر شدن حافظه را هم داشته باشید. (می‌توانید این فایل را در مسیر WhatsApp/Databases به‌صورت دستی حذف کنید، و یا این‌که این فایل را به سیستم شخصی خود منتقل کنید تا در زمان موردنظر، آن‌را Restore کرده و پیام‌های شما برگردند.)

 

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در واتساپ

آموزش حذف پیام ارسال شده در واتساپ

آموزش مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ

آموزش ساخت اکانت تجاری در واتساپ

آموزش استفاده از واتساپ در کامپیوتر و لپ‌تاپ

آموزش بلاک کردن افراد در واتساپ

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت

طریقه ارسال یک پیام برای چندین نفر در واتساپ

طریقه بی‌صدا کردن گروه‌ها در واتساپ

طریقه پین کردن گفت‌وگوها در واتساپ

مخفی کردن وضعیت از برخی افراد در واتساپ

نحوه تغییر شماره در واتساپ