رابینت – آموزش طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ
آموزش

آموزش دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

آموزش دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

آموزش دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی و آموزش دریافت آن

“نماد اعتماد الکترونیکی” با هدف ایجاد اعتماد در کاربران هنگام استفاده از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی به وجود آمد. موسسه ثالثی تحت عنوان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با دریافت مشخصات و مدارک صاحب سایت و تایید آن، نماد اعتماد الکترونیک را به آن سایت اعطا می کند. کاربران هنگام دیدن نماد اعتماد الکترونیک در یک سایت می توانند از در امان ماندن اطلاعات خود اطمینان داشته باشند و حتی در صورت سوء استفاده از اطلاعات می توانند از طریق مراجع قانونی از صاحب سایت شکایت کنند.

مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی در قدم اول باید از اینجا در سایت ثبت نام کنید. دقت داشته باشید که هنگام استفاده  از سایت اینماد باید فیلتر شکن خود را خاموش کنید.

پس از ثبت نام در سایت، وارد سایت شده و به قسمت تکمیل اطلاعات می رویم.

در قسمت تکمیل فرم اطلاعات باید اطلاعات هویتی صاحب کسب و کار و هم چنین اطلاعات محل سکونت و اطلاعات تماس فردی خود را وارد کنید. در قسمت بارگذاری مدارک آپلود تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه اجباری می باشد. هم چنین شما می توانید تصویر پرسنلی و کارت پایان خدمت خود را نیز در این قسمت سایت اینماد آپلود کنید.

احراز اطلاعات

در بخش احراز اطلاعات باید ایمیل، تلفن همراه و تلفن ثابت خود را تایید کنید. دقت داشته باشید که در بخش قبل باید اطلاعاتی را وارد می کردید که به آن ها دسترسی داشته باشید. تلفن همراه و ایمیل از طریق کدی که برای آن ها ارسال می شود تایید می گردند. برای تایید تلفن ثابت باید با شماره تلفنی که در قسمت اطلاعات وارد کرده اید با شماره ای که در این قسمت برای شما مشخص شده تماس گرفته و کد تاییدی را که در سایت مشخص شده وارد کنید. اگر در قسمت قبل اطلاعات تماستان را اشتباه وارد کرده اید، می توانید از قسمت ویرایش اطلاعات آن را ویرایش کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی 1

کسب و کار

در قسمت کسب و کار می توانید دامنه وبسایت خود را ثبت کنید و اطلاعات کسب و کار خود را تایید نمایید. دقت نمایید که اطلاعات این قسمت بعدا در پنل نماد اعتماد شما به کاربران سایت نمایش داده می شود.

پس از ثبت اطلاعات در این قسمت روی دریافت کد رهگیری آدرس پستی کلیک کرده و با انتخاب گزینه شخصیت حقیقی یا حقوقی اطلاعات خود را تکمیل کنید. بعد از تکمیل اطلاعات در سامانه اعتبارسنجی شهروند، با پرداخت هزینه نامه اعتبارسنجی به آدرس پستی شما ارسال می شود. البته پس از پرداخت، کد رهگیری جهت تکمیل این بخش به شما نمایش داده می شود.  هزینه این قسمت با توجه به انتخاب نوع پست حدود بیست هزار تومان است.

در قسمت لیست خدمات و مجوزها می توانید نوع کسب و کار خود را انتخاب کرده و مجوزهای خود را در سایت آپلود نمایید. البته اگر سایت شما مربوط به کسب و کاری است که تازه شروع شده و از نهاد خاصی مجوز ندارد باز هم می توانید این قسمت را تکمیل کنید. پس از تایید نوع کسب و کار می توانید با پرداخت هزینه ی سالیانه مشخص نماد اعتماد الکترونیک خود را دریافت کنید. در واقع این نماد در سایت شما با یک لینک اختصاصی وارد صفحه نماد اعتماد الکترونیکی شده و اطلاعات شما را نمایش می دهد.

مطالب مرتبط

ترفندهای جذب مشتری

شرکت رابینت
1 سال قبل

آموزش بلاک کردن افراد در واتساپ

شرکت رابینت
1 سال قبل

معرفی 8 نرم افزار دانلود منیجر برای ویندوز

شرکت رابینت
1 سال قبل
خروج از نسخه موبایل