اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار منتشر شده حدود 70درصد از کاربران تلگرام در سر تا سر دنیا، کاربران ایرانی هستند! از این رو، مطمئناً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در موبایل هوشمند خود این پیام‌رسان محبوب و دوست داشتنی و البته پر امکانات را نصب نداشته باشد.

پیام‌رسان تلگرام دارای نسخه‌های متعدد رسمی و غیر رسمی است، پیام‌رسان‌های Telegram و Telegram X، نسخه‌های خارجی و رسمی تلگرام و پیام‌رسان‌هایی نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … نسخه‌های غیر رسمی و البته ایرانی پیام‌رسان تلگرام محسوب می‌شوند؛ در واقع این نسخه‌ها، پوسته‌های فارسی نسخه اصلی تلگرام یعنی Telegram محسوب می‌شوند و امکانی خاص و اضافه‌ای به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه نمی‌کنند، البته لازم به‌ذکر است که چندی پیش شرکت مالک تلگرام اعلام کرد که اجازه‌ی دسترسی به api تمام نسخه‌هایی که حالت روح را فعال دارند، مسدود خواهد کرد.

دلایل زیادی برای استفاده‌ی کاربران از پیام‌رسان تلگرام نظیر سرعت بالای کارکرد پیام‌رسان، امکانات بسیار زیاد و متنوع، امنیت بالا و … وجود دارد که همگان جذب این پیام‌رسان فوق‌العاده شده‌اند.

از بین این همه امکانات ریز و درشت موجود در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، قابلیت مخفی کردن شماره در آن، می‌تواند یک قابلیت کاربردی و بدرد بخور باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا قابلیت مخفی کردن شماره در تلگرام را با هم یاد بگیریم. با رابینت همراه باشید.

مخفی کردن شماره در تلگرام

کاربرانی که در یک گروه تلگرامی عضو هستند در حالت عادی می‌توانند فقط نام کاربری یکدیگر را مشاهده کنند و به هیچ‌وجه امکان مشاهده شماره تماس برای دیگر کاربران وجود ندارد؛ اما این روزها ترفندهایی برای به‌دست آوردن شماره کاربران در گروه‌ها وجود دارد که شما می‌توانید با این آموزش امنیت کامل را برای مخفی کردن شماره تلفن خود در تلگرام ایجاد کنید و به کاربران اجازه ندهید که با ترفندهای مختلف شماره تلفن شما را به‌دست آوردند.

شما می‌توانید از طریق آموزش مرحله‌به‌مرحله زیر این کار را انجام دهید:

 • اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی کشویی تلگرام باز شود.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Privacy and Security را لمس نمایید.
 • در بخش Privacy، گزینه Phone Number را مشاهده می‌کنید، آن‌را لمس کنید.
 • در بخش اول با عنوان Who can see your Phone Number می‌تواند تنظیم کنید که چه‌کسانی شماره شما را ببینند که دارای سه گزینه به شرح زیر است:
  • گزینه Everybody: تمامی کاربران بتوانند شماره شما را مشاهده کنند.
  • گزینه My contacts: تنها مخاطبین شما بتوانند شماره شما را مشاهده کنند.
  • گزینه Nobody: هیچ‌کس نتواند شماره شما را مشاهده کند.
 • هم‌چنین در بخش Add exceptions می‌توانید یک سری استثناء تعریف کنید که دارای دو گزینه و به شرح زیر می‌باشد:
  • گزینه Always allow: یک نوع استثناء محسوب می‌شود؛ به‌عنوان مثال شما نمایش شماره را روی گزینه Nobody قرار داده‌اید اما تمایل دارید که چند نفر شماره شما را ببیند؛ با انتخابAdd users و انتخاب مخاطب‌های موردنظرتان می‌توانید این‌کار را انجام دهید.
  • گزینه Never allow: این گزینه برعکس گزینه Always allow عمل می‌کند؛ یعنی اگر شما به‌عنوان مثال 50 مخاطب دارید و تمایل دارید که فقط چند نفر از آن‌ها شماره شما را نبینند، با افزودن مخاطب موردنظر به این قسمت، دیگر آن‌ها نمی‌توانند شماره تلفن شما را مشاهده کنند.

 

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام پرداختیم، امیدواریم که این آموزش کمک شایانی به شما در این أمر کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

آموزش ساخت ایدی در تلگرام

آموزش چت کردن با افراد نزدیک در تلگرام

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در تلگرام

نحوه ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی در تلگرام

قفل کردن تلگرام با رمزعبور

مدیریت نشست‌های فعال در تلگرام

طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها در تلگرام

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام

آموزش ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام