در این مطلب از سری مطالب آموزش واتس آپ به آموزش مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ می پردازیم.

پس از فیلتر شدن تلگرام و خب مشکلات ریز و درشت پیام‌رسان‌های داخلی، هم‌اکنون عده کثیری از کاربران ایرانی از واتساپ به‌عنوان اصلی‌ترین و بهترین پیام‌رسان موجود استفاده می‌کنند.

بنابراین آگاهی از ترفندها و روش‌های کارکرد این نرم‌افزار و نحوه عملکرد برخی از گزینه‌هایی که در منوی تنظیمات آن ارائه شده‌ است مطمئناً خالی از لطف نخواهد بود و می‌تواند برای خیلی از افراد کاربردی باشد.

یکی از ترفندهای فوق‌العاده کاربردی در اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ، مخفی کردن گفت‌وگوها با کاربران است. خوشبختانه اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ از قابلیت مخفی کردن چت‌ها یا به قول خودش آرشیو کردن گفت‌وگوها برخوردار است؛ به‌این‌صورت که شما می‌توانید از این قابلیت برای مخفی کردن گفت‌وگوها و مکالمات استفاده کنید.

در ادامه این قابلیت را به‌صورت کامل معرفی خواهیم کرد تا ببینیم چطور مخفی کردن گفت‌وگوها در واتس‌اپ انجام می‌شود. با رابینت همراه باشید.

 

مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ

به‌کمک این قابلیت کاربردی شما قادر خواهید بود تا گفت‌وگوهای خود را اصطلاحاً آرشیو یا مخفی کنید؛ به‌طوری که از بین دیگر گفت‌وگوها مخفی شوند و شبیه به حالت حذف در صفحه اول چت قرار نگیرند.

در نهایت این گفت‌وگوهای مخفی شده در بخش دیگری نمایش داده خواهند شد و از نظرها پنهان خواهند بود. با وجود این قابلیت شما هم می‌توانید گفت‌وگوهای مهمتان را در جای دیگری ذخیره‌سازی و پنهان کنید و هم می‌توانید به محیط صفحه واتساپ خود نظم بدهید. برای پیاده‌سازی این قابلیت تنها کافیست به شرح زیر عمل شود:

 • اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.
 • در لیست گفت‌وگوهای خود، هر کدام از گفت‌وگوها را که نیاز است مخفی شوند، بر روی آن لمس طولانی کنید تا منویی در قسمت بالای نمایشگر ظاهر شود. (منوی سبز رنگ دارای چندین گزینه)
 • از بین تمامی گزینه‌های موجود، گزینه‌ای به شکل یک فلش رو به پایین موجود است که اگر روی آن لمس طولانی کنید، نوشته‌ی Archive chat نمایش داده می‌شود، این گزینه را لمس کنید.
 • گفت‌وگوی موردنظر شما به‌همین راحتی به بخش چت‌های مخفی‌شده منتقل شد!

 

با روش فوق و به‌سادگی شما تونستید گفت‌وگوی موردنظرتان را مخفی کنید، حال برای مشاهده لیست گفت‌وگوهای مخفی‌شده کافیست به روش زیر عمل کنید:

 • تنها کافیست به پایین‌ترین گفت‌وگوی خود اسکرول کنید. (یعنی آخرین گفت‌وگوی خود را مشاهده کنید.)
 • در زیر آخرین گفت‌وگوی شما یک لینک و نوشته کم‌رنگ با عنوان Archived (#) مشاهده می‌کنید که با لمس آن به صفحه‌ی گفت‌وگوهای مخفی‌شده منتقل می‌شوید.
 • به‌همین راحتی شما تونستید به لیست گفت‌وگوهای مخفی‌شده‌تان دسترسی داشته باشید.

 

نکات مربوط به مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ

 • در گفت‌وگوی مخفی شده اگر پیامی از طرف فرد مقابل ارسال شود، این گفت‌وگو به‌صورت خودکار از حالت مخفی‌شده خارج و در لیست گفت‌وگوهای شما ظاهر می‌شود.
 • برای خارج کردن گفت‌وگوی موردنظر از حالت مخفی‌شده و آرشیو شده تنها کافیست به شرح زیر عمل کنید:
  • روی گفت‌وگوی مخفی‌شده لمس طولانی کنید تا منویی در قسمت بالای نمایشگر ظاهر شود. (منوی سبز رنگ دارای چندین گزینه)
  • از بین تمامی گزینه‌های موجود، گزینه‌ای به شکل یک فلش رو به بالا موجود است که اگر روی آن لمس طولانی کنید، نوشته‌ی Unarchive chat نمایش داده می‌شود، این گزینه را لمس کنید.
  • گفت‌وگوی موردنظر شما به‌همین راحتی از بخش گفت‌وگوهای مخفی‌شده خارج و به لیست گفت‌وگوهای اصلی‌تان منتقل شد!

 

ما در این مقاله سعی کردیم آموزش مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ را به شما یاد بدهیم، امیدواریم که این مقاله کمک شایانی به مخفی کردن گفت‌وگوهایتان در واتساپ کرده باشد.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را در لیست زیر مشاهده کنید.

 

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در واتساپ

آموزش حذف پیام ارسال شده در واتساپ

آموزش ساخت اکانت تجاری در واتساپ

آموزش استفاده از واتساپ در کامپیوتر و لپ‌تاپ

آموزش بلاک کردن افراد در واتساپ

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت

طریقه ارسال یک پیام برای چندین نفر در واتساپ

طریقه بی‌صدا کردن گروه‌ها در واتساپ

طریقه پین کردن گفت‌وگوها در واتساپ

مخفی کردن وضعیت از برخی افراد در واتساپ

نحوه تغییر شماره در واتساپ