آموزش واتس آپ

آموزش واتس آپ ،در این سری آموزش یاد میگیرید که حرفه ای از واتس آپ استفاده کنید. پس از فیلتر شدن تلگرام و خب مشکلات ریز و درشت پیام‌رسان‌های داخلی، هم‌اکنون عده کثیری از کاربران ایرانی از واتساپ به‌عنوان اصلی‌ترین و بهترین پیام‌رسان موجود استفاده می‌کنند.

بنابراین آگاهی از ترفندها و روش‌های کارکرد این نرم‌افزار و نحوه عملکرد برخی از گزینه‌هایی که در منوی تنظیمات آن ارائه شده‌اند خالی از لطف نخواهد بود و می‌تواند برای خیلی از افراد کاربردی باشد.

یکی از مشکلاتی که برخی کاربران از آن گلایه می‌کنند، مربوط به قابلیت دانلود خودکار واتساپ است؛ دانلود خودکار واتساپ به گونه‌ایست که سبب می‌شود تمام عکس‌ها، ویدیوها یا فایل‌هایی که در پنجره‌های گفت‌وگو ارسال شده‌اند به‌صورت خودکار دانلود گردند.

این مسئله از یک سمت می‌تواند منجر به پر شدن حافظه داخلی گوشی با فایل‌های غیرضروری شده و از سمت دیگر می‌تواند سرعت مصرف بسته اینترنتی کاربر چه در حالت استفاده از اینترنت وای‌فای و چه در حالت به‌کارگیری اینترنت سیم‌کارت را افزایش دهد. اما آیا راهی برای جلوگیری از این مسئله وجود دارد؟

خوشبختانه در منوی تنظیمات واتساپ گزینه‌های مناسبی برای مدیریت دانلودهای خودکار نرم‌افزار در حالت‌های مختلف اتصال به وای‌فای و موبایل دیتا ارائه شده است. شما با تنظیم دقیق این گزینه‌ها می‌توانید مشخص کنید که تحت هر شرایط چه فایل‌هایی قابلیت دانلود خودکار در پنجره‌های گفت‌وگوی واتساپ را داشته باشند و اجازه دانلود چه فایل‌های دیگری به واتساپ داده نشود.

در ادامه این مطلب می‌خواهیم نحوه بهینه‌سازی تنظیمات این قسمت و جلوگیری از دانلود خودکار واتساپ را برایتان آموزش دهیم. با رابینت همراه باشید.

 

چگونه دانلود خودکار رسانه‌ها را در واتساپ غیرفعال کنیم؟

تنظیم دقیق شرایط دانلود خودکار فایل‌ها در واتساپ به‌راحتی قابل انجام است و در هر دو نسخه‌ی سیستم‌عامل اندروید و IOS آن، تقریباً به‌شیوه مشابه انجام می‌شود. بدین‌منظور در نسخه اندروید به‌شرح زیر عمل نمایید:

  • واتساپ را اجرا کنید.
  • آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کرده و گزینه Settings را بزنید.
  • گزینه Storage and data را انتخاب نمایید.
  • در بخش Media Auto-Download می‌توانید بهینه‌سازی‌های موردنظرتان را انجام دهید. تفاوتی که در نسخه اندرویدی برنامه واتساپ نسبت به نسخه IOS وجود دارد، مربوط به این می‌شود که در نسخه اندرویدی باید ابتدا شرایط اینترنت را انتخاب کرده و سپس فایل‌هایی که می‌خواهید در آن شرایط قابلیت دانلود خودکار داشته باشند را مشخص نمایید. در بخش Media Auto-Downloading سه گزینه زیر قابل انتخاب هستند:
  • گزینه When using mobile data: این گزینه شرایط دانلود خودکار در زمان اتصال به اینترنت سیم‌کارت را مشخص می‌کند.
  • گزینه When connected to Wi-Fi: این گزینه شرایط دانلود خودکار فایل‌ها در زمان اتصال به شبکه وای‌فای را مشخص می‌کند.
  • گزینه When roaming: این گزینه اجازه تنظیم شرایط دانلود خودکار فایل‌ها در زمان استفاده از رومینگ سیم‌کارت را مشخص می‌کند.

بعد از انتخاب هر یک از سه گزینه نام برده شده پنجره‌ای نمایان خواهد شد که شامل چهار گزینه Photos (عکس‌ها)، Audio (فایل‌های صوتی)، Videos (ویدیوها) و Documents (پرونده‌ها) هستند. برای غیرفعال کردن امکان دانلود هر نوع فایل تنها کافیست تیک مربوط به آن را بردارید. اگر می‌خواهید دانلود خودکار واتساپ به‌طور کامل متوقف شود، تیک چهار گزینه را برای هر سه حالتی که گفتیم برداشته و گزینه OK را انتخاب کنید تا تغییرات موردنظرتان ذخیره شوند.

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در واتساپ پرداختیم. یکی دیگر از مشکلاتی که گاهاً کاربران واتساپ از آن گلایه می‌کنند مربوط به ذخیره شده خودکار عکس‌ها و ویدیو های واتساپ در گالری گوشی می‌شود. خوشبختانه برای جلوگیری از بروز این مشکل هم راه‌حلی وجود دارد که در مقاله “آموزش غیرفعال کردن ذخیره خودکار عکس واتساپ در گالری” در رابطه با آن صحبت‌های لازم را به عمل آوردیم.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را در لیست زیر مشاهده کنید.

 

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

آموزش حذف پیام ارسال شده در واتساپ

آموزش مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ

آموزش ساخت اکانت تجاری در واتساپ

آموزش استفاده از واتساپ در کامپیوتر و لپ‌تاپ

آموزش بلاک کردن افراد در واتساپ

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت

طریقه ارسال یک پیام برای چندین نفر در واتساپ

طریقه بی‌صدا کردن گروه‌ها در واتساپ

طریقه پین کردن گفت‌وگوها در واتساپ

مخفی کردن وضعیت از برخی افراد در واتساپ

نحوه تغییر شماره در واتساپ