اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار منتشر شده حدود 70درصد از کاربران تلگرام در سر تا سر دنیا، کاربران ایرانی هستند! از این رو، مطمئناً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در موبایل هوشمند خود این پیام‌رسان محبوب و دوست داشتنی و البته پر امکانات را نصب نداشته باشد.

پیام‌رسان تلگرام دارای نسخه‌های متعدد رسمی و غیر رسمی است، پیام‌رسان‌های Telegram و Telegram X، نسخه‌های خارجی و رسمی تلگرام و پیام‌رسان‌هایی نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … نسخه‌های غیر رسمی و البته ایرانی پیام‌رسان تلگرام محسوب می‌شوند؛ در واقع این نسخه‌ها، پوسته‌های فارسی نسخه اصلی تلگرام یعنی Telegram محسوب می‌شوند و امکانی خاص و اضافه‌ای به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه نمی‌کنند، البته لازم به‌ذکر است که چندی پیش شرکت مالک تلگرام اعلام کرد که اجازه‌ی دسترسی به api تمام نسخه‌هایی که حالت روح را فعال دارند، مسدود خواهد کرد.

دلایل زیادی برای استفاده‌ی کاربران از پیام‌رسان تلگرام نظیر سرعت بالای کارکرد پیام‌رسان، امکانات بسیار زیاد و متنوع، امنیت بالا و … وجود دارد که همگان جذب این پیام‌رسان فوق‌العاده شده‌اند.

از بین این همه امکانات ریز و درشت موجود در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، امکان ویرایش پیام ارسال شده در آن، می‌تواند یک قابلیت کاربردی و بدرد بخور باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا طریقه ویرایش پیام ارسال شده در پیام‌رسان تلگرام را با هم بررسی کنیم. با رابینت همراه باشید.

ویرایش پیام ارسال شده

یکی از ویژگی‌های جالبی که پیام‌رسان تلگرام ارائه می‌کند، مربوط به امکان ویرایش یا اصطلاحاً Edit پیام ارسال شده می‌شود. شما می‌توانید پس از ارسال هر پیام در پنجره گفت‌وگوی پیام‌رسان تلگرام، در صورت نیاز آن‌را ویرایش کنید.

این عمل به سادگی قابل انجام است. ما در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه ویرایش پیام ارسال شده در پیام‌رسان تلگرام را با هم بررسی کنیم، با رابینت همراه باشید.

طریقه ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام

برای ویرایش پیام ارسال شده در پیام‌رسان تلگرام تنها کافی‌ست مراحل زیر را طی کنید:

  • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
  • وارد پنجره گفت‌وگوی موردنظر که قصد حذف پیام ارسال شده در آن‌را دارید بشوید.
  • حال در پنجره گفت‌وگوی موردنظر، تنها یک‌بار بر روی پیام موردنظرتان بزنید تا منویی در بخش پایین صفحه نمایش داده شود.
  • اکنون در این بخش پایین که نمایش داده شد، گزینه Edit که دارای آیکن مداد است را لمس کنید.
  • پس از آن در باکس پیام، پیام خود را ویرایش کنید و سپس گزینه آبی رنگ تیک را بزنید.
  • اکنون با موفقیت پیام شما هم برای خودتان و هم برای مخاطب شما ویرایش شد.

 

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به طریقه ویرایش پیام ارسال شده در پیام‌رسان تلگرام پرداختیم، امیدواریم که این آموزش و این مقاله کمک شایانی به شما در این أمر کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش ساخت ایدی در تلگرام

آموزش چت کردن با افراد نزدیک در تلگرام

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در تلگرام

نحوه ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی در تلگرام

قفل کردن تلگرام با رمزعبور

مدیریت نشست‌های فعال در تلگرام

طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها در تلگرام

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام