آموزش مدیریت پست در وردپرس

احتمالا این روزها اسم تولید محتوا زیاد به گوشتان خورده باشد. یکی از کارهایی که باعث می شود سایت شما رشد بهتری داشته باشد کار تولید محتوا است. شما می توانید با توجه به موضوع سایتتان در زمینه های متفاوت محتوا تولید کنید و از طریق وردپرس بر محتواهای خود مدیریت داشته و آن ها را بارگذاری کنید. با آموزش انتشار و مدیریت پست در وردپرس با ما همراه باشید.

همانطور که ذکر کردیم محتوا در رشد پیج شما تاثیر دارد اگر شما از خدمات seo استفاده کنید و محتوا seo شده بارگذاری کنید تاثیر خیلی بیشتری در رشد سایت شما خواهد گذاشت رابینت خدمات سئو در شیراز را انجام می دهد البته شما در هر شهری که باشید می توانید با ورود به سایت رابینت برای طراحی سایت و خدمات سئو اقدام نمایید.

رابینت یکسری مقالات آموزشی در زمینه استفاده راحتتر شما از پنل کاربری وردپرس در نظرگرفته است که به ترتیب در سایت منتشر می شود تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا نحوه انتشار و مدیریت پست در وردپرس را در کنار هم آموزش ببینیم.

مدیریت محتوا در وردپرس

10 سال قبل، قبل از اومدن اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر یکی از فعالیت هایی که در بین جوانان بسیار طرفدار داشت وبلاگ نویسی بود و شما با عضویت در سایتهایی مثل بلاگفا و میهن بلاگ و … می توانسید وبلاگ خود را ساخته و در زمینه های متفاوت پست بگذارید.

انتشار و مدیریت محتوا در وردپرس به شکل همان انتشار محتوا در وبلاگ هست در نتیجه اصلا کار سختی نیست. شما در این مقاله راه بارگذاری پست در سایت و مدیریت آن ها را در وردپرس آموزش ببینید.

ما سعی می کنیم در این مقاله بیشتر از عکس استفاده کنیم تا شما بتوانید راحتتر مراحل را جلو ببرید مانند عکس زیر وارد قسمت مدیریت سایت خود شوید و از ستون سمت راست گزینه نوشته ها را انتخاب کنید می بینید که یک زیر منو 2 بخشی برای شما باز شده حالا روی گزینه همه نوشته ها کلیک کنید.

مدیریت نوشته ها در وردپرس

به عبارتی اطلاعاتی که بخش همه نوشته ها می دهد با توجه به افزونه های متفاوت تولید محتوا شامل نام نویسنده، دسته مربوطه، برچسب ها، تعداد نظرات، تاریخ آخرین تغییر، پیش نویس بودن و تمامی اطلاعات مربوط به نوشته را در این قسمت مشاهده کنید.

مدیریت محتوا در وردپرس

در صفحه باز شده مقابلتان شما می توانید تمامی نوشته هایی که بارگذاری کرده و یا پیشنویس کرده اید را مشاهده کنید. برای انتشار پست جدید نیز می توانید بر روی قسمت “افزودن نوشته” کلیک کرده و پست جدید خود را بر سایت بارگذاری کنید.

همانطور که گفتیم برای انتشار پست جدید بر روی گزینه افزودن نوشته کلیک کرده و در قسمت نوشته تازه و اولین باکس خالی عنوان محتوا خود را بنویسید.

افزودن پست جدید در وردپرس

همانطور که می بینید در بالای باکس بزرگتر نوار ابزاری درج شده که شما برای ایجاد تغییرات در محتوا مانند ویرایش، تغییر سایز نوشته، ایجاد لینک، رنگی نمودن قسمت های خاص مطلب از طریق این قسمت اقدام نمایید.
به طور مثال یک قسمت از متن نوشته شده در باکس پایینی را مشخص کرده و روی گزینه b در نوار ابزار کلیک کنید، متوجه می شوید که آن کلمات بولد یا پررنگ تر شده اند.

افزودن عکس برای پست در وردپرس

برای قرار دادن تصویر در متن کافیست شما روی گزینه “افزدون پروژه چند رسانه ای” که در بالای نوار ابزار وجود دارد کلیک کنید. یک پنجره برای شما باز می شود و حالا شما می توانید یا یک عکس جدید بارگذاری کنید و یا از طریق کتابخانه پروژه های چند رسانه ای از تصاویری که در گذاشته استفاده شده است مجددا استفاده کنید.

آموزش انتشار و مدیریت پست در وردپرس
آموزش انتشار و مدیریت پست در وردپرس

پس از انتخاب عکس شما میبیند که در سمت چپ یک سری اطلاعات مانند نام توضیحات عکس متن جایگزین و .. وجود دارد که شما می توانید این اطلاعات را پر کنید. تا زمانی که اگر عکس شما بر روی سایت باز نشد این توضیحات عکس برای کاربران سایت شما قابل مشاهده باشد.
پس از انتشار تصویر در صفحه نیز می توانید جایگاه عکس را مانند راست چین، وسط چین، چپ چین عوض کرده و یا عکس را بزرگتر و کوچکتر کنید.

کامل کردن محتوا

اگر ستون سمت چپ قسمت افزودون نوشته را نگه کنید یک قسمت نوشته است تصویر شاخص این تصویر نمایانگر محتوا شماست یعنی در صفحه اصلی سایت و در قسمت مقالات اولین عکسی که برای کاربر از محتوا شما به نمایش گذاشته می شود این عکس است.

یک باکس دیگر نیز وجود دارد که بالای آن نوشته شده است دسته ها مقالات و پست های شما می توانید در دسته بندی های متفاوت باشد و شما می توانید به طور مثال مقالات آموزشی را دسته آموزشی مقالات سرگرمی را در قسمت سرگرمی و … بارگذاری کنید.

همچنین یک باکس دیگر به عنوان گزینه برچسب ها وجود دارد برچسب ها حکم همان کلمات کلیدی را دارند به طور مثال یکی از کلمات کلیدی این محتوا انتشار و مدیریت پست در وردپرس است که ما این کلمه کلیدی را در قسمت برچسب ها نیز قرار می دهیم شما هم با توجه به محتوا خودتان می توانید کلمات کلیدی را در باکس برچسب ها نوشته و با ، آن ها را از هم جدا کنید.

در انتهای مقاله نیز زمانی که تمام اقدامات لازم را انجام دادید می توانید متن خود را از طریق باکس انتشار یا پیش نویس کرده یا همان لحظه در سایت انتشار دهید. در قسمت پایینی مدیریت محتوا یک گزینه به عنوان سئو rank math وجود دارد که ما در یک مقاله دیگر راجب این قسمت برای شما آموزش خواهیم داد.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا راحت تر محتوا سایت خود را مدیریت کنید.