به روز شدن گوگل آنالیتیکس

“گوگل ابزارهای تجزیه و تحلیل‌ خود را بروز کرد” این خبر در تاریخ 24 ژوئن 2020 منتشر شد. در ادامه مقاله شما متن خبر “به روز شدن گوگل آنالیتیکس” را به زبان فارسی می‌خوانید و بعد به تحلیل خبر می‌پردازیم.

به روز شدن گوگل آنالیتیکس
به روز شدن گوگل آنالیتیکس

گوگل یک بخش جدید در ابزار تحلیل و بررسی خود برای اتاق خبری معرفی می‌کند. گوگل به دنبال درک مخاطبان آنلاین آن‌ها است و اینکه چطور این مخاطبان در کسب و کار کلی خود جریان پیدا می‌کنند.

این سری از تلاش های گوگل زیر چتر طرح ابتکاری Google News است که در سال 2018 به عنوان راهی برای تبدیل شدن به غول جستجو برای تأمین بودجه روزنامه نگاری با کیفیت و یافتن راه های دیگر برای حمایت از صنعت معرفی شده است.

از آن زمان ، گوگل دو محصول جدید خود با محوریت روزنامه نگاری را معرفی کرده است که در بالای ابزار گوگل آنالیتیکس قرار دارند (News Consumer Insights) که برای کمک به ناشران  اخبار برای افزایش مخاطبان و سودآوری بیشتر آن‌ها طراحی شده است، همچنین محصول(Insights Content Realtime) که قرار است به اتاق های خبر کمک کند تا شما ببینید در هر لحظه چه اتفاقاتی می‌افتد.

سخنان مدیران گوگل در این زمینه

ایمی آدامز هاردینگ ، مدیر تجزیه و تحلیل و بهینه سازی درآمد برای اخبار و انتشار در Google، گفت: “ما تعداد دفعات زیادی شنیده‌ایم که شرکای خبری ما داده‌هایی زیادی دارند و به عبارتی در آن غرق هستند اما در تحریک هوش عملی در سونامی اعداد مشکل دارند.”

وی افزود که”برای تیمش بسیار مهم است که استفاده از این محصولات رایگان بوده و برای هر کسی که از Google Analytics استفاده می کند قابل دسترسی باشد.”

آنتائو دیاز ، رئیس Google News Consumer Insights ، Insight Content Insights و Google Surveys for Publishers ، گفت: “ما نمی گوییم  یک خبر بهتر از دیگری است.” در عوض، وی پیشنهاد کرد که مقاله های مختلف، می توانند خوانندگان مختلف را برای اهداف مختلف جذب کنند. این امر می تواند هم باعث افزایش مخاطبان کلی شود و هم می تواند باعث ایجاد ارتباط با مخاطبان وفادار  شود و این مخاطبان وفادار ممکن است هزینه اشتراک ها را پرداخت کنند.

به روز شدن گوگل آنالیتیکس
به روز شدن گوگل آنالیتیکس

کایل ریخوف ، مدیر تجزیه و تحلیل در Lee Enterprises ، در بیانیه ای گفت: “همانطور که مخاطبان Lee Enterprises همچنان در جوامع روزنامه های ما رشد می کنند ، مشارکت ما با Google News Initiative معیارهای بینشی و خوبی در صنعت برای اندازه گیری موفقیت ما فراهم می کند.”

“نسخه جدید News Consumer Insights که توسط راهنمای برچسب گذاری اخبار ارائه می شود ، درک ما از تعامل خوانندگان را بهبود می بخشد و به ما کمک می کند تا فرصت های شغلی را برای ویدیو ، تبدیل نامزدی و اشتراک در سایت با داده های بهتر اولویت بندی کنیم.”

در این به روز رسانی چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

گوگل در تاریخ 24 ژوئن 2020 نسخه 2.0 از News Consumer Insights و Insight Content Insights را معرفی کرد، علاوه بر این دو مورد، ویژگی جدیدی به نام “راهنمای برچسب گذاری اخبار” را نیز در این تاریخ اضافه کرد.

قرار است NTG جمع آوری داده های مورد نیاز ناشران را آسان تر کند. این به سه دسته گسترده از جمله تجزیه و تحلیل ویدیو ، مشارکت کاربر و درآمد خواننده تقسیم می شود. ناشران می توانند دسته و انواع خاصی از داده ها که می خواهند ردیابی کنند را انتخاب کرده و سپس Google به آنها JavaScript می دهد که می توانند آن را کپی کرده و در وب سایت خود جای گذاری کنند تا تغذیه آن داده ها را در Google Analytics شروع کنند.

در همین حال ، محصول News Consumer Insights اکنون شامل توصیه های شخصی شده برای ناشر است. به عنوان مثال ، ممکن است اشاره کند که ثبت نام در خبرنامه یک ناشر نسبتاً کم است  و سپس می تواند روش های مختلفی برای بهبود آن ثبت نام ها پیشنهاد کند.

هاردینگ خاطر نشان کرد که NCI قبلاً فاقد توصیه بود ، اما برای یافتن آنها ، ناشران مجبور بودند به جای اینکه بیشترین توصیه ها را برای آنها برجسته کنند ، در حالی که از اطلاعات خود استفاده می کنند ، مرتباً به کتاب پخش عمومی مراجعه کنند.

و بینش محتوای بیدرنگ با استفاده از داده های مشابه در مورد محتوای ویدئویی ، و همچنین داده های عملکرد تاریخی ، گسترش یافته است ، بنابراین ناشران می توانند ببینند کدام داستان در یک دوره زمانی مشخص بهترین عملکرد را دارد.

و این فقط به بازدید از صفحه متمرکز نیست – RCI مواردی مانند اشتراک اجتماعی و تعامل را نیز ردیابی می کند و مشخص می کند که چه داستان هایی با خوانندگان معمولی در مقایسه با خوانندگان وفادار (که بیشتر از یک بار در ماه مراجعه می کنند) در مقایسه با وفاداران به مارک (که حداقل از آنها بازدید می کنند) عملکرد بهتری دارند. 15 بار در ماه).

این خبر برای تولید کنندگان محتوا و سئو کاران که اخبار را بازنشر میکنند یک خبر هیجان انگیز است.

Google قبلاً این ویژگی ها را با ناشران منتخب ، از جمله تایم و ناشر روزنامه های محلی Lee Enterprises ، آزمایش کرده است.

 

منبع خبری:

Google updates its analytics tools for newsrooms