تاثیر تبلیغات خوب چیست؟ عرصه تبلیغات مانند یک بازی است و شرکت‌های مختلف بازیکنان آن هستند. آن‌ها با ارائه تبلیغات گوناگون با یکدیگر رقابت می‌کنند. روزانه هزاران تبلیغ متفاوت به ما عرضه می‌شود. در این بین تبلیغی که در ذهن ما ماندگار شود و ما را به فکر فرو برد، برنده بازی است. کدام آگهی تبلیغاتی می‌تواند بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد؟

ما در دنیای زندگی می‌کنیم که عصر تبلیغات دیجیتال است و هزاران هزار رقابت کننده قوی و دارای پتانسیل در آن وجود دارد. برای برنده شدن در بازی تبلیغات مهم‌ترین اصل، خلاقیت است. متمایز بودن یکی از ویژگی‌های آن است. برای آشنایی با انواع این تبلیغات و تاثیر آن در افزایش سود تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

تاثیر تبلیغات خوب
تاثیر تبلیغات خوب

ویژگی‌های تبلیغات خوب و خلاقانه

خلاقیت به معنای تولید یک اثر جدید و متفاوت است که باعث جذب افراد به آن اثر می‌شود. بنابراین خلاقیت امری نیست که بتوان آن را آموزش داد. در ادامه برخی نکات تاثیر گذار در خلاقیت را بیان می‌کنیم.

تبلیغات در شیراز و دیگر شهر های ایران و کسب بهترین نتایج تبلیغاتی را از رابینت بخواهید.

زیبایی شناسی

زیبایی شناسی قابلیتی برای درک بهتر ادراکات است. برای طراحی یک تبلیغ تاثیر گذار شناختن رنگ‌ها، طرح‌‌ها و اشکال جذاب و مرتبط بسیار مهم است. هماهنگی بین طرح و رنگ در تبلیغ باعث آفرینش یک اثر زیبا می‌شود که مخاطب با دیدن آن احساس لذت کند.
طراحان گرافیک یا همان گرافیست‌ها کسانی هستند که ایده تبلیغ را اجرایی می‌کنند. یک گرافیست حرفه‌ای باید به طور کامل به امر زیبایی شناسی و ترکیب رنگ‌ها و اشکال مختلف آشنا باشد.

کاراکتر سازی *_*

کاراکتر سازی به معنای ساختن یک کاراکتر مرتبط با محصول است که در سری تبلیغات شما حضور داشته باشد و مخاطب با دیدن آن ناخودآگاه نام شرکت شما را به یاد آورد. این کار امری دو جانبه است. باید توجه داشته باشید که این امر گاهی تاثیر مثبت و گاهی تاثیر منفی می‌گذارد.

استفاده از اینفلوئنسرها و یا بازیگران سینما و تلویزیون یکی از روش‌های کاراکتر سازی است. این قسمت تبلیغات کمی دارای ریسک است. شما وقتی برای محصول خود یک کاراکتر معرفی می‌کنید باید توجه داشته باشید که گاهی تبلیغ یک محصول توسط یک فرد معروف تنها باعث دیده شدن آن فرد می‌شود و شما سودی از این مسئله دریافت نمی‌کنید.

ویژگی های تبلیغ خلاق

اغراق!

بزرگ نمایی و اغراق همیشه بخشی از امر تبلیغات بوده است. شما وقتی بخواهید کسی را جذب به انجام کاری کنید ناخودآگاه تمام ویژگی‌های مثبت آن کار بیان کرده و شاید کمی هم زیاده روی کنید.توجه داشته باشید که اغراق با فریب دادن و گول زدن مخاطب متفاوت است.

اغراق در تبلیغات مانند یک نقاشی کاریکاتور است. در کاریکاتور برخی جنبه‌های یک فرد کمی برجسته‌تر و نمایان‌تر از حالت عادی نمایش داده می‌شود و این کار جذابیت نقاشی را افزایش می‌دهد. در کاریکاتور چیزی به سوژه اصلی اضافه نمی‌شود، تنها برخی ویژگی‌هایی که از قبل وجود دارند بزرگ نمایی می‌شوند. این دقیقا همان کاری است که برای اغراق در یک تبلیغ خلاقانه باید انجام داد.

با استفاده از جملات کوتاه و جالب می‌توانید اغراق و خلاقیت را ترکیب کرده و یک جمله تبلیغاتی جدید و زیبا بسازید. اغراق می‌تواند به دو شکل انجام شود. اولین راه بزرگ نمایی نقاط مثبت خود است که در اکثر تبلیغات کوچک و بزرگ دیده می‌شود. روش دوم بزرگ نمایی نقاط ضعف حریفان و دعوت آن‌ها به میدان مبارزه می‌باشد.

چالشی بودن

به چالش کشیدن ذهن مخاطب یک راهکار زیرکانه برای تبلیغات تاثیر گذار است. در این روش با بیان مسئله و ایجاد یک سوال در ذهن، مخاطب جذب دنبال کردن و یافتن پاسخ آن سوال می‌شود. چالش سازی روش مناسبی برای برندینگ و معرفی برند خود به مخاطب است. تبلیغات چالش برانگیز در شیراز یکی از محبوب‌ترین انواع تبلیغات است.

چالشی بودن تبلیغ

داشتن حس شوخ طبعی

شوخ طبعی یکی از شاخصه‌های جذابیت است. اگر ماهیت تبلیغ شما جدی و کلاسیک نمی‌باشد، می‌توانید از این امر در جذب مخاطب و ماندگاری در ذهن وی استفاده کنید. توجه داشته باشید که شوخ طبعی با لوس بودن اشتباه گرفته نشود. لوس بودن نوعی ضد تبلیغ محسوب شده و مخاطب را دلزده می‌کند. مرز باریک بین این دو امر مرز بین تبلیغ و ضد تبلیغ محصول شما است.

تاثیر تبلیغ خلاقانه در افزایش فروش

هدف اصلی تبلیغات افزایش فروش است. سالانه مبالغ زیادی صرف تبلیغات می‌شود. خرج این مبالغ هنگفت باید با نتیجه مناسب همراه باشد. اگر تاثیر یک تبلیغ معمولی و پیش پا افتاده را با یک تبلیغ خلاقانه و جدید مقایسه کنیم، متوجه تفاوت بزرگ این دو امر می‌شویم.

ماندگاری نام شما در ذهن مخاطب یکی از تاثیرات روش‌های خلاقانه در تبلیغ است. تغییر دیدگاه مشتریان نسبت به برند و محصول شما دومین تاثیر آن است. برخی آژانس‌های تبلیغاتی در سر تا سر کشور وجود دارند که کار را راحت کرده و شما می‌توانید برای تبلیغات خود به آن‌ها مراجعه کنید.

سایت رابینت یکی از سایت‌های مشهور برای تبلیغات در شیراز است.