تبلیغات چیست؟

برای تشریح این که تبلیغات چیست؟ باید به گذشته‌های دور سفر کرد. از زمانی که انسان‌ها روی سنگ و پوست حیوانات می‌نوشتند، تبلیغات هم وجود داشته است. امروزه با گسترش اینترنت در سراسر جهان و تبدیل زندگی انسان‌ها به زندگی دیجیتال، تبلیغات هم به طور گسترده‌ای افزایش یافته و تاثیر بسیار زیادی در انواع کسب و کار دارد.

تاکنون برای مفهوم تبلیغات معانی زیادی بیان شده، اما به زبان ساده می‌توان «هرگونه اقدام و فعالیتی که به منظور افزایش فروش کالا یا خدمات انجام شود» را تبلیغات نامگذاری کرد.

تا چند سال اخیر تبلیغ کردن تنها از طریق بیلبوردها در سطح شهر و یا آگهی‌های تلویزیونی و روزنامه‌ای امکان پذیر بوده است. با گسترش دنیای دیجیتال غیر از اینکه بستر تبلیغات بسیار گسترد‌تر از پیش شده، روند انجام آن نیز آسان‌تر شده است.

در این متن ما سعی داریم علاوه بر آشنایی شما با انواع و اجزای تبلیغات، تاثیر آن را در طراحی سایت در شیراز و طراحی اپلیکیشن در شیراز نمایان کنیم.

تبلیغات و تاثیر آن در طراحی سایت در شیراز
تبلیغات و تاثیر آن در طراحی سایت در شیراز

 

اجزای مختلف تبلیغات

  • شناسایی

شناسایی اولین و یکی از مهم‌ترین اجزای تبلیغات است. ما برای اینکه مصرف کننده را متقاعد کنیم که از کالا یا خدمات ما استفاده کند، ابتدا باید کالا یا خدمت خودمان را به طور صحیح و موثر معرفی کنیم. از آنجایی که معرفی کردن محصول اولین گام تبلیغات است باید آن را جدی گرفت. مصرف کننده‌ای که اطلاعات کافی درباره محصول مصرفی خود نداشته باشد پولی هم پرداخت نمی‌کند.

  • اطلاعات

در قسمت دوم کار باید اطلاعات کافی و نه بیش از حد درباره محصول تبلیغی خود به مشتری ارائه دهیم. توجه داشته باشید که دادن اطلاعات بیش از حد تبلیغ را بیهوده و خسته کننده می‌کند. در آگهی خود بهتر است که اطلاعات جذاب و با اهمیت را ارائه دهید.

به عنوان مثال شما اگر برای فروش جاروبرقی تبلیغ می‌کنید، اطلاعات مفید که هر مصرف کننده‌ای به دنبال آن می‌گردد را در تبلیغ خود بگنجانید. اطلاعاتی مانند قدرت موتور آن و گارانتی، ضمانت جارو برقی و مدل آن از نکات مهمی هستند که باید در ابتدا بیان کرد، اما رنگ و حالت چرخ‌ها چیزی نیست که مصرف کننده در درجه اول به آن اهمیت دهد.

تبلیغات نوین و قدیمی

 

  • متقاعد کردن

مهم‌ترین بخش کار متقاعد کردن است. هدف اصلی از تبلیغات متقاعد کردن مصرف کننده برای خرید محصولمان و تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل است. برای متقاعد کردن، باید به مشتری نشان دهیم که ارزش محصول یا خدمات ما از پولی که پرداخت می‌کنند بیشتر است. در این صورت مشتری برای سود کردن از ما خرید می‌کند.

مفاهیم کلیدی تبلیغات

  • استراتژی

استراتژی تبلیغ به معنای اقناع مشتری برای خرید و استفاده محصول مورد نظر است. استراتژی تبلیغ را می‌توان سبک تبلیغی نامید. به اندازه تبلیغ کنندگان استراتژی تبلیغاتی وجود دارد. از برخی استراتژی‌های پرکاربرد می‌توان خود محصول و مزایای آن، مشتریان و خصوصیات آن‌ها، بهینه سازی انتخاب مصرف کنندگان با توجه به بودجه و مسیرهای جایگزین برای آگاه سازی مشتریان اشاره کرد.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های استراتژی تبلیغات تعیین هدف است. با تعیین هدف می‌توانیم روند کار و تاثیر گذاری را اندازه گیری و ارزیابی کنیم و در نهایت میزان موفقیت را بسنجیم. یکی از مهم‌ترین اصول تبلیغات موفق تعیین هدف و استراتژی درست می‌باشد.

تبلیغات نوین

  • پیام

انتقال پیام مرحله بعدی کار است. در این مرحله خلاقیت مهم‌ترین مسئله است. ارائه پیام به مشتری باید به نحوی باشد که یا احساسات را برانگیزد یا جذب کننده و تفکر برانگیز باشد. روش‌های مختلفی برای انتقال پیام وجود دارد که انتخاب این روش‌ها  به خلاقیت و توانایی شما بستگی دارد.

  • رسانه

رسانه برای تبلیغ بسیار مهم است. چرا که تمام هدف تبلیغ انتشار آن از طریق رسانه مناسب است که در نهایت به افزایش فروش منجر می‌شود. برای انتخاب رسانه باید هماهنگی رسانه و مشتری از نظر طبقه اقتصادی و اجتماعی، نیازها و خواسته‌ها را در نظر داشته باشید. اگر به این موارد توجه نکنید پیام شما به درستی قشر مورد نظر ارائه نمی‌شود و این کار کل جریان تبلیغ را مختل می‌کند.

  • ارزیابی

برای انجام اصولی هر کاری باید در انتهای کار نتایج را ارزیابی و مقایسه کرد. با مقایسه نتایج بدست آمده و اهداف از پیش تعیین شده می‌توانید میزان موفقیت را بسنجید و اشکالات کار را مشخص کنید تا در سایر کارهای و برنامه‌ها از انجام آن‌ها جلوگیری کنید.

به یاد داشته باشید که ارزیابی هم باید کیفی و هم کمی باشد تا نتیجه بخش بودن تبلیغات را به درستی و کامل نشان دهد.

تاثیر تبلیغات در طراحی سایت در شیراز

یک راه بسیار مهم برای تبلیغات کاربردی طراحی سایت است. اگر بخواهیم یک وبسایت را در مقام مقایسه با یک کاتالوگ قرار دهیم می‌بینید که در وبسایت شما می‌توانید و علاوه بر متن عکس از موشن گرافیک یا صوت نیز استفاده کنید؛ بنابراین فضا برای ایجاد انواع مختلف تبلیغات باز است.

اهمیت تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و طراحی سایت در شیراز نکته بسیار قابل توجهی است. شهر شیراز یکی از شهرهای مهم و مرکزی ایران است. برای تبلیغات در این شهر همانند سایر شهرهای دنیا بهترین راه از طریق طراحی سایت در شیراز است. برای طراحی سایت و اپلیکیشن در شیراز شرکت‌هایی وجود دارد که این کار را به صورت کاملا منصفانه و سودمند برای شما انجام می‌دهند.

 

سایت فناوری اطلاعات رابینت یکی از این سایت‌های مخصوص طراحی سایت و اپلیکیشن در شیراز است. برای اطلاعات بیشتر در این باره و دریافت خدمات سئو در شیراز می‌توانید با تیم رابینت در ارتباط باشید.