اینستاگرام، شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس، ویدئو و محتوای چندرسانه‌ای است که درحال‌حاضر شرکت فیس‌بوک با رهبری مارک زاکربرگ مالکیت آن‌را برعهده دارد. هم‌چنین شبکه اجتماعی اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی همانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر، فلیکر و … به اشتراک بگذارند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای تصاویرشان استفاده کنند.

محدودیت ارسال ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه است که پس از رونمایی از سرویس IGTV عملاً این محدودیت برداشته شده است. شبکه اجتماعی اینستاگرام یک اپلیکیشن مالکیتی است؛ این به این معنی است که هر کاربر برای خود حساب کاربری، حریم شخصی و … مختص خودش را دارد و هم‌چنین برای سیستم‌عامل‌های اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. دنبال‌شده‌ترین فرد مذکر در اینستاگرام کریستیانو رونالدو فوتبالیست پرتغالی و دنبال‌شده‌ترین فرد مونث نیز آریانا گرانده خواننده است.

تخم‌مرغِ اینستاگرام نیز بیش‌ترین لایک را در این شبکه اجتماعی به‌دست آورده‌ است. دیگر افرادی که بیش‌ترین دنبال‌کننده را در اینستاگرام دارند عبارت است از: سلنا گومز، دوائین جانسون، کایلی جنر، کیم کارداشیان، لیونل مسی، بیانسه و … . در دهه‌ی ۲۰۱۰، این شبکه اجتماعی چهارمین اپلیکیشن پرطرفدار موبایلی بوده است.

ذخیره کردن پست‌ها در اینستاگرام

مطمئناً برایتان پیش آمده که در اینستاگرام یاد یک پستی بیوفتید که مدت‌ها پیش آن‌را دیده‌ بودید، اما یادتان نمی‌آید که آن پست را دقیقاً کجا و کی دیده بودید و نمی‌توانید آن‌را پیدا کنید.

ممکن است پروفایل و اکانتی که آن پست را گذاشته یا تگ‌هایی که زیر آن بوده است را به یاد داشته باشید، اما گشتن از میان صدها یا هزاران پست برای یافتن یک پست قدیمی می‌تواند خیلی خسته کننده و البته غیر ممکنی باشد و در نهایت وقت با ارزشتان را هدر داده‌اید! حتی ممکن است آن پست از طرف ناشر و منتشر کننده‌ی آن پست پاک شده باشد! با این وجود، باز هم شانس یافتن آن پست مطمئناً صد در درصد نیست.

خوشبختانه برای این مسئله راه حلی وجود دارد؛ بخش پست‌های ذخیره‌شده به شما این اجازه را می‌دهد تا از پست‌هایی که خوشتان آمده، پست‌هایی که نیاز است در آینده‌ای مشخص یا نامشخص آن‌را مشاهده کنید و به هر دلیل دیگر می‌توانید پست موردنظرتان را برای مشاهده‌های آتی ذخیره کنید.

برای ذخیره کردن پست موردنظر خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام تنها کافی است موارد زیر را به ترتیب انجام دهید تا به مقصود خود برسید:

  • شبکه اجتماعی اینستاگرام را اجرا کنید.
  • پست موردنظر خود را باز کنید.
  • حال در سمت چپ سه آیکن که به ترتیب مربوط به لایک پست، مشاهده و افزودن دیدگاه‌های برای آن پست و آخرین آیکن مربوط به اشتراک گذاری آن پست می‌شود قرار دارد، در سمت راست یک آیکن شبیه به آیکن نشان کردن وجود دارد که اصطلاحاً به‌صورت outline یا تو خالی است.
  • اگر این آیکن را لمس کنید مشاهده می‌کنید که این آیکن اصطلاحاً به‌صورت filled یا توپر تبدیل می‌شود.
  • اکنون این پست در بخش پست‌های ذخیره شده‌ی شما قرار می‌گیرد.

حال برای مشاهده‌ی لیست پست‌های ذخیره شده تنها باید مراحل زیر طی شود:

  • شبکه اجتماعی اینستاگرام را اجرا کنید.
  • به بخش مربوط به حساب کاربری وارد شوید. (از میان پنج آیکن پایین صفحه، راست‌ترین آیکن مربوط به حساب کاربری می‌باشد؛ که آیکن آن با عکس پروفایل شما یکی است.)
  • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی کشویی اینستاگرام باز شود.
  • حال در این منوی کشویی گزینه Saved که دارای آیکن نشان کردن تو خالی است را لمس کنید تا وارد بخش پست‌های ذخیره‌شده شوید. (در نظر داشته باشید که در آخرین نسخه از اپلیکیشن اندروید اینستاگرام، این بخش به منوی کشویی منتقل شده است، در نسخه‌های قدیمی اپلیکیشن اینستاگرام، بخش Saved در کنار گزینه Edit Profile قرار دارد.)
  • حال در این بخش که دارای عنوان Saved است، در بخش All Posts می‌توانید تمامی پست‌های ذخیره شده را مشاهده و مدیریت کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به آموزش ذخیره کردن پست‌ها برای مشاهده آینده در اینستاگرام را یاد گرفتیم، ممنون که با ما همراه بودید.

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش بلاک کردن افراد در اینستاگرام

آموزش ذخیره کردن عکس پروفایل در اینستاگرام

آموزش ساخت اکانت تجاری در اینستاگرام

آموزش قرار دادن استوری در حالت های مختلف در اینستاگرام

مدیریت Your activity در اینستاگرام

مدیریت استوری منتشر شده در اینستاگرام

مدیریت هایلایت در اینستاگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در اینستاگرام