داشتن یک سایت زیبا و کاربردی برای هر سازمان، شرکت و حتی تولیدات خانگی لازم است و به پیشرفت شغلی افراد بسیار کمک می‌کند. در این مقاله ما با روش های طراحی سایت آشنا می شویم و اگر شما شیرازی هستید، می‌توانید به صورت حضوری از مشاوره حضوری درباره خدمات طراحی سایت در شیراز نیز استفاده کنید.

این روزها شاهد پیشرفت هر روزه تکنولوژی هستیم. تقریبا می توان گفت بیشتر کارهای ما امروزه از طریق سایت ها اپلیکیشن ها و اینترنت انجام می شود و افرادی که سایت دارند درآمد بیشتری نیز کسب می کنند زیرا افراد از سرتاسر دنیا می توانند با مراجعه به سایت شما از خدماتی که ارائه می دهید استفاده کنند.

شما نیز می‌توانید با طراحی سایت خودتان محصولات یا خدماتی که دارید را در بستر گسترده‌تری ارائه بدهید و بتوانید خدمات بیشتری کسب کنید. حالا برای ساختن یک سایت روش های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله به شما از انواع روشهای طراحی سایت می‌گوییم. البته شما می‎توانید از آژانس‌هایی که خدمات طراحی سایت در شیراز و دیگر شهرها وجود دارند استفاده کرده و با خیال راحت به تجربه آن‌ها اعتماد کنید.

 

طراحی سایت

انواع روش های طراحی سایت

امروزه CMS های ساخت سایت وجود دارند که به آنها صفحه ساز یا همان سایت ساز نیز می گویند. میتوان گفت این روش بسیار راحت‌تر و ساده‌تر از روش برنامه نویسی است. پس همانطور که مشخص است هر فرد برای ساخت سایت خود از دو روش استفاده از CMS های طراحی سایت و یا استفاده از کد نویسی و زبان های برنامه نویسی استفاده کند.

هر یک از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند که در ادامه برسی خواهیم کرد. اولین روش از انواع روش های طراحی سایت استفاده از نرم افزارهای سایت ساز مانند:

WordPress: یکی از CMS های صفحه ساز است که این روزها به علت راحتی استفاده از آن و کاربردی بودنش خیلی از افراد برای ساختن سایت خود از آن استفاده می کنند.

Joomla: این CMS نیز مانند وردپرس به علت کاربردهای فراوانی که دارد و همچنین رایگان و در دسترس بودن آن طرفداران زیادی دارد.

معروف‌ترین CMS های سایت ساز این دو هستند که به احتمال زیاد اسم آن‌ها را شنیده‌اید.در این روش شما می‌توانید بدون نیاز به زبان برنامه نویسی یک سایت معمولی را بالا بیاورید، همچنین می‌توانید با کمک کدنویسی و زبان‌های برنامه نویسی یک سایت شخصی‌سازی شده با امنیت بالا نیز بسازید.

شما می‌توانید با مراجعه به اشخاصی که کدنویسی و برنامه نویسی انجام می‌دهند، با خیال راحت‌تری و بدون ضرر مالی طراحی سایت خود را به آن‌ها بسپرید در تمامی شهرها از جمله تهران، شیراز و دیگر شهرها این خدمات ارائه می‌شود همچنین شما به صورت آنلاین نیز می توانید از خدمات طراحی سایت بهره‌مند شوید.

 

نرم افزار صفحه ساز وردپرس

روش دوم از انواع روش های طراحی سایت استفاده از زبان‌های برنامه نویسی است:

در این روش برعکس روش بالا شما نیاز به علم برنامه نویسی دارید تا یک سایت به صورت استاتیک یا دینامیک بسازید.
اگر در اینترنت انواع روش های طراحی وبسایت را سرچ کنیم، ممکن است در بعضی سایت ها به اشتباه از دو روش استاتیک و دینامیک نامبرده باشند، اما تفاوت سایت استاتیک و دینامیک در آن است که میتوان گفت سایت استاتیک فقط ظاهر سایت است و اگر بخواهیم تغییری در سایت ایجاد کنیم، باید وارد کدنویسی های سایت شده و تغییر دلخواهمان را ایجاد کنیم.

اما سایت دینامیک امکان این را دارد که بدون وارد شدن به قسمت کد نویسی و با سیستم های کنترل محتوا تغییراتی در آن ایجاد کرد. اما راجب طراحی سایت به کمک زبان های برنامه نویسی، این نوع طراحی به دو بخش ظاهر سایت و بخش ارتباط با سرور سایت تقسیم می‌شود.بخش ظاهر سایت از طریق html، CSS و java script نوشته می شود و برای سمت سرور از زبان های برنامه نویسی مانند PHP، سی شارپ و … استفاده می‌شود.

معایب و مزایای انواع روش های طراحی سایت:

معایب استفاده از CMS های سایت ساز:
تنوعی که در روش برنامه نویسی وجود دارد و آزادی در طراحی و ظاهر سازی که در روش برنامه نویسی وجود دارد در این روش نیست.

مزایای آن:
روشی راحت و آسوده است و اگر شما علم برنامه نویسی نداشته باشید، می‌توانید بدون آن که بخواهید هزینه بیشتری کنید و کارتان را به شرکت‌های طراحی سایت بسپارید؛ خودتان وارد عمل شوید و از طریق این نرم افزار ها سایت خود را بسازید.

 معایب روش برنامه نویسی:

 شما زمان و دقت بیشتری برای طراحی یک سایت نیاز دارید، چون ممکن است تنها یک کد اشتباه سایت شما رو بهم بریزد و اینکه اگر شما سایت خود را به یک شرکت طراحی سایت سپرده باشید و خودتان اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی و طراحی سایت نداشته باشید باید یک مقدار هزینه کنید تا آن‌ها از سایت شما پشتیبانی کنند.
البته این موضوع خیلی جزو معایب به حساب نمی‌آید و شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید تصمیم بگیرید.

مزایای روش برنامه نویسی:

شما در طراحی و ظاهر و دستورهای برنامه نویسی سایت نسبت به نرم افزارهای سایت ساز انتخاب های بیشتری دارید و همه چیز در دست های شماست.

کدام یک از روش های طراحی سایت سخت است؟

یکی از اتفاقاتی که برای خیلی از افراد باهوش میفتد این است که فکر می‌کنند با توجه به هوشی که دارند، می توانند همه چیز را خودشان یاد بگیرند و کلیه کارها به دست خودشان باشد.پس شروع می کنند از بین انواع روش های طراحی سایت روش دوم که برنامه نویسی است را یاد میگیرند و همانطور که گفتیم استفاده از نرم افزارهای برنامه نویسی وقت بیشتری می گیرند و اگر شخصی بخواهد صفر تا صد کارهایش با خودش باشد دچار مشکل و کمبود زمان می شود.

پس پیشنهاد ما این است حالا که نرم افزارهای سایت ساز به وجود آمده اند و اگر سایت خیلی خاصی مد نظرتان نیست از این روش استفاده کنید، زیرا روش راحت‌تر و سریعتری است. البته که با همین سایت سازها میتوان سایت‌های فوق العاده‌ای ساخت.

طراحی سایت هم میتواند کار سخت و وقتگیری باشد، هم میتواند کاری لذت بخش باشد بستگی به شرایط و موقعیت شما دارد.حالا که شما انواع روش های طراحی سایت را می‌دانید و اطلاعاتی راجب مزایا و معایب آن کسب کردید می توانید یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

به نظر شما کدام یک از انواع روش های طراحی وب سایت راحت است؟ اگر بین متخصصین و مردم عادی نظر سنجی انجام دهیم، بین انواع روش های طراحی وب سایت قطعا خیلی‌ از مردم روش اول را انتخاب می کنند.