در ادامه سری آموزش های تلگرام در این مطلب طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها در تلگرام را یاد بگیرید.

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار منتشر شده حدود 70درصد از کاربران تلگرام در سر تا سر دنیا، کاربران ایرانی هستند! از این رو، مطمئناً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در موبایل هوشمند خود این پیام‌رسان محبوب و دوست داشتنی و البته پر امکانات را نصب نداشته باشد.

پیام‌رسان تلگرام دارای نسخه‌های متعدد رسمی و غیر رسمی است، پیام‌رسان‌های Telegram و Telegram X، نسخه‌های خارجی و رسمی تلگرام و پیام‌رسان‌هایی نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … نسخه‌های غیر رسمی و البته ایرانی پیام‌رسان تلگرام محسوب می‌شوند؛ در واقع این نسخه‌ها، پوسته‌های فارسی نسخه اصلی تلگرام یعنی Telegram محسوب می‌شوند و امکانی خاص و اضافه‌ای به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه نمی‌کنند، البته لازم به‌ذکر است که چندی پیش شرکت مالک تلگرام اعلام کرد که اجازه‌ی دسترسی به api تمام نسخه‌هایی که حالت روح را فعال دارند، مسدود خواهد کرد.

دلایل زیادی برای استفاده‌ی کاربران از پیام‌رسان تلگرام نظیر سرعت بالای کارکرد پیام‌رسان، امکانات بسیار زیاد و متنوع، امنیت بالا و … وجود دارد که همگان جذب این پیام‌رسان فوق‌العاده شده‌اند.

از بین این همه امکانات ریز و درشت موجود در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، امکان Mute کردن و Unmute یا صدا دار کردن گفت‌وگوها گروه‌ها و کانال‌ها، می‌تواند یک قابلیت کاربردی و بدرد بخور باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا طریقه Mute کردن و Unmute یا صدا دار کردن گفت‌وگوها، گروه‌ها و کانال‌ها در پیام‌رسان تلگرام را با هم بررسی کنیم. با رابینت همراه باشید.

میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها

شما می‌توانید در صورت تمایل نوتیفیکیشن یا اصطلاحاً اعلان‌های پیام‌ها، گروه‌ها و یا کانال‌های تلگرامی که در آن عضو هستید یا را غیر فعال کنید. تصور کنید که در کانال‌های تلگرام متعددی عضو هستید، در این شرایط اگر قرار باشد در ازای ارسال هر پیام جدید در این کانال‌ها اعلان یا نوتیفیکیشن دریافت کنید، بی‌شک گوشی هوشمندتان دائماً در حال ارائه اعلان خواهد بود! بنابراین باید روشی وجود داشته باشد تا با استفاده از آن بتوانید نوتیفیکیشن یا اعلان کانال‌های تلگرامی که در آن عضو هستید را غیر فعال کنید.

همچنین ممکن است شما خودتان سازنده (Creator) یا ادمین اصلی یک کانال تلگرام باشید! در این شرایط اگر کانال شما ادمین‌های دیگری هم داشته باشد و آن‌ها در کانال‌تان پست ارسال کنند، شما نوتیفیکیشن یا اعلان دریافت خواهید کرد.

بنابراین پیام‌رسان تلگرام حتی امکان میوت کردن یا بی‌صدا کردن کانال‌های خودتان را هم ارائه می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه میوت کردن یا بی‌صدا کردن کانال تلگرام (Mute Channel) بپردازیم. با رابینت همراه باشید.

طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها

میوت کدن یا بی‌صدا کردن پیام‌ها، گروه‌ها و یا کانال‌های تلگرامی که در آن‌ها عضو می‌شوید به سادگی قابل انجام است. بدین منظور تنها کافی‌ست مراحل زیر را طی کنید:

 • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
 • وارد پنجره گفت‌وگوی موردنظر که قصد بی‌صدا و یا میوت کردن آن‌را دارید بشوید.
 • حال در پنجره گفت‌وگوی موردنظر، در بخش بالای صفحه سمت راست، آیکن سه نقطه را لمس کنید تا منویی به شما نمایش داده شود.
 • حال در این منو گزینه Mute را انتخاب کنید.
 • اکنون از بین گزینه‌های موجود در این بخش، گزینه Mute forever را انتخاب کنید.
 • به همین سادگی گفت‌وگوی موردنظر شما بی‌صدا شد!

 

حال برای Unmute یا صدا دار کردن گفت‌وگوی موردنظرتان تنها کافی‌ست مراحل زیر را انجام دهید:

 • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
 • وارد پنجره گفت‌وگوی موردنظر که قصد بی‌صدا و یا میوت کردن آن‌را دارید بشوید.
 • حال در پنجره گفت‌وگوی موردنظر، در بخش بالای صفحه سمت راست، آیکن سه نقطه را لمس کنید تا منویی به شما نمایش داده شود.
 • حال در این منو گزینه Unmute را انتخاب کنید.
 • به همین سادگی گفت‌وگوی موردنظر شما Unmute و یا صدا دار شد!

 

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به طریقه Mute کردن یا بی‌صدا کردن و Unmute یا صدا دار کردن گفت‌وگوها در پیام‌رسان تلگرام پرداختیم، امیدواریم که این آموزش و این مقاله کمک شایانی به شما در این أمر کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش ساخت ایدی در تلگرام

آموزش چت کردن با افراد نزدیک در تلگرام

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در تلگرام

نحوه ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی در تلگرام

قفل کردن تلگرام با رمزعبور

مدیریت نشست‌های فعال در تلگرام

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام

آموزش ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام