سال ۲۰۲۰ سالی پر از اتفاقات مهم و بعضا دردناک بود. گوگل به رسم هر سال، امسال نیز فهرست عبارات محبوب جست‌وجو شده‌ی کاربران را منتشر کرده که در صدر آن‌ها، نتایج انتخابات آمریکا و ویروس کرونا دیده می‌شود. عبارات محبوب جست‌وجو شده گوگل در سال ۲۰۲۰ را با هم مرور میکنیم.
از هر کسی بپرسید خواهد گفت سال ۲۰۲۰ مثل هیچ سال دیگری نبود و حالا که به انتهایش نزدیک می‌شویم، گوگل ویدئو محبوب‌ترین جست‌وجوهای امسال را منتشر کرده است که با ویدئوهای سال قبل کمی فرق دارد. ویدئو امسال با شعری از کوفی ددزی، شاعر و آهنگ‌ساز اهل بوستون، همراه است و در انتهای آن نیز، آهنگی به اسم «Together» پخش می‌شود که قرار است رسما روز جمعه منتشر شود.

ویدئو «سال در جست‌وجو ۲۰۲۰» گوگل و شعر آن محبوب‌ترین عبارات جست‌وجوشده با سؤال «Why» را بررسی می‌کند. بخشی از شعری که «ددزی» در این ویدئو می‌خواند، از مخاطب سؤالات مهمی می‌کند: «چرا ما هنوز همان سؤالات تکراری را می‌کنیم؟ و چرا هنوز می‌توانیم ادامه دهیم؟ چرا امسال بدترین چهره‌اش را به ما نشان داد و ما هنوز راهی برای پیروزی پیدا کردیم؟»

این ویدئو دلگرم‌کننده و احساسی با این جمله تمام می‌شود: «پس تا وقتی به همه‌ی جواب‌ها نرسیده‌ایم، همچنان به جست‌وجو ادامه خواهیم داد.»

بر اساس آمار GoogleTrends، برخی از عبارات پر جست‌وجو شامل بزرگ‌ترین رویدادهای امسال بود که البته در سرخط آن‌ها همه‌گیری کرونا قرار دارد.

از دیگر ترندهای جست‌وجوشده می‌توان به آتش‌سوزی‌های گسترده در کالیفرنیا و استرالیا و ماجرای «جان سیاه‌پوستان مهم است» و مرگ چند شخصیت برجسته، از‌ جمله کوبی برایانت و چادویک بوزمن و روث بیدر گینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا، اشاره کرد.
امسال اولین بار نتایج عبارات محبوب جست‌وجو شده در گوگل با همکاری مجله‌ی «پاپ‌آپ» در نسخه‌ای فیزیکی نیز منتشر خواهد شد. این مجله‌ی ۵۲ صفحه‌ای قرار است به‌زودی به‌عنوان نوعی «کپسول زمان» برای سال پراسترس و پرالتهاب ۲۰۲۰ در دسترس قرار بگیرد.

 

عبارات محبوب جست‌وجو شده گوگل در سال ۲۰۲۰
پخش ویدیو