شرکت‌های تولیدکننده اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی و پیام‌رسان، محصولات خود را با امکانات فراوانی در اختیار کاربران قرار می‌دهند، این أمر موجب شده تا یک روش قابل اطمینان و بی‌دردسر برای تبادل اطلاعات بین کاربران فراهم شود. مخفی کردن وضعیت از برخی افراد در واتساپ را در ادامه یاد بگیرید.

از بین این همه قابلیت ریز و درشت موجود در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان از جمله واتساپ، قابلیت‌ها قرار دادن وضعیت می‌تواند یک قابلیت خوب و البته کاربری و بدرد بخور باشد؛ هم‌چنین در کنار قرار دادن وضعیت، هر کاربر تنظیمات حریم شخصی خودش را دارد، یعنی می‌توانید تنظیم کنید که استوری‌تان برای چه کسانی نمایش داده شود و برای چه کسانی نمایش داده نشود. ما در این آموزش قصد داریم به مخفی کردن وضعیت از برخی افراد در واتساپ بپردازیم. با رابینت همراه باشید.

 

مخفی کردن وضعیت

وضعیت واتساپ قابلیتی همانند استوری اینستاگرام است که برای مدت 24 ساعت در صفحه مخصوص status باقی می‌ماند. در این بخش کاربران می‌توانند وضعیت فعلی خود را اعلام نمایند، اما گاهاً افراد تمایلی ندارند که برخی افراد وضعیت آن‌ها را مشاهده کنند.

هم‌چنین باید این نکته را در نظر گرفت که هم در واتساپ و هم در اینستاگرام تنها مخاطبین شما می‌توانند وضعیت شما را ببینند. تاکنون از خود پرسیده‌اید که چگونه وضعیت واتساپ را از دید برخی کاربران پنهان کنیم؟ برای انجام این عمل تنها می‌بایست مراحل زیر را طی کنید:

 • اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.
 • به تب STATUS مراجعه کنید.
 • حال، آیکون سه نقطه گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کرده و گزینه Status privacy را بزنید تا وارد بخش تنظیمات حریم شخصی وضعیت‌ها شوید.
 • پس از آن، در صفحه‌ای که دارای عنوان Status privacy است، 3 گزینه به شرح زیر مشاهده می‌کنید:
  • My contacts: تنها مخاطبین‌تان می‌توانند وضعیت‌های شما را ببینند.
  • My contacts except…: در این بخش می‌توانید از لیست مخاطبین‌تان، آن‌هایی را که نمی‌خواهید وضعیت شما را ببینند، تک به تک تیک زده و انتخاب‌شان کنید و در آخر دکمه گرد و سبز رنگ تیک را بزنید تا تنظیمات موردنظر اعمال شود.
  • Only share with…: در این بخش می‌توانید تنها افرادی را که می‌خواهید وضعیت شما را ببینند، تک به تک تیک زده و انتخاب‌شان کنید و در آخر دکمه گرد و سبز رنگ تیک را بزنید تا تنظیمات موردنظر اعمال شود.

 

مشاهده افرادی که وضعیتم را دیده‌اند

پس از انتشار وضعیت در واتساپ می‌توانید لیست افرادی که وضعیت شما را دیده‌اند مشاهده و مدیریت کنید، در این لیست شما می‌توانید لیست افراد و ساعت دقیقی که وضعیت شما را دیده‌اند مشاهده کنید، برای انجام این‌کار تنها کافیست مسیر زیر را طی کنید:

 • اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.
 • به تب STATUS مراجعه کنید.
 • بر روی وضعیت موردنظر که در 24 ساعت گذشته ایجاد کرده‌اید لمس کرده تا وضعیت خود را مشاهده کنید.
 • حال در بخش پایین صفحه یک آیکن چشم در کنار یک عدد مشاهده می‌کنید که می‌بایست این چشم را لمس طولانی کرده و نگه داشته و به سمت بالا بکشید تا لیست مخاطبینی که در ساعت نوشته شده وضعیت شما را دیده‌اند مشاهده کنید.

 

همان‌طور که دیدید ما در این مقاله به آموزش مخفی کردن وضعیت از برخی افراد در واتساپ پرداختیم. امیدواریم این مقاله کمک شایانی به شما در این کار کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در واتساپ

آموزش حذف پیام ارسال شده در واتساپ

آموزش مخفی کردن گفت‌وگوها در واتساپ

آموزش ساخت اکانت تجاری در واتساپ

آموزش استفاده از واتساپ در کامپیوتر و لپ‌تاپ

آموزش بلاک کردن افراد در واتساپ

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت

تنظیمات حریم خصوصی در واتساپ

طریقه ارسال یک پیام برای چندین نفر در واتساپ

طریقه بی‌صدا کردن گروه‌ها در واتساپ

طریقه پین کردن گفت‌وگوها در واتساپ

نحوه تغییر شماره در واتساپ