اینستاگرام، شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس، ویدئو و محتوای چندرسانه‌ای است که درحال‌حاضر شرکت فیس‌بوک با رهبری مارک زاکربرگ مالکیت آن‌را برعهده دارد. هم‌چنین شبکه اجتماعی اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی همانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر، فلیکر و … به اشتراک بگذارند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای تصاویرشان استفاده کنند.

محدودیت ارسال ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه است که پس از رونمایی از سرویس IGTV عملاً این محدودیت برداشته شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام یک اپلیکیشن مالکیتی است؛ این به این معنی است که هر کاربر برای خود حساب کاربری، حریم شخصی و … مختص خودش را دارد و هم‌چنین برای سیستم‌عامل‌های اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. دنبال‌شده‌ترین فرد مذکر در اینستاگرام کریستیانو رونالدو فوتبالیست پرتغالی و دنبال‌شده‌ترین فرد مونث نیز آریانا گرانده خواننده است. تخم‌مرغِ اینستاگرام نیز بیش‌ترین لایک را در این شبکه اجتماعی به‌دست آورده‌ است.

دیگر افرادی که بیش‌ترین دنبال‌کننده را در اینستاگرام دارند عبارت است از: سلنا گومز، دوائین جانسون، کایلی جنر، کیم کارداشیان، لیونل مسی، بیانسه و … . در دهه‌ی ۲۰۱۰، این شبکه اجتماعی چهارمین اپلیکیشن پرطرفدار موبایلی بوده است.

مدیریت استوری 

ما در مقاله‌های پیشین طریقه‌ی انتشار استوری در حالت‌های مختلف را به شما یاد دادیم، حال قصد داریم که استوری منتشر شده را مدیریت کنیم. اکثر ما در حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام خود اقدام به گذاشتن استوری کرده‌ایم و همان‌طور که می‌دانید بعد از انتشار یک استوری می‌توان با مراجعه و مشاهده‌ی آن و سپس بالا کشدین صفحه، لیست بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را مشاهده  کرد.

برای خیلی از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام، یکی از جذابیت‌های انتشار استوری، مشاهده کردن تعداد نفرات بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام با جزئیات است. چرا که فهمیدن این که چه افرادی استوری‌های شما را مشاهده میکنند ترغیب کننده خواهد بود و باعث می‌شود تا هر چند ساعت یک‌بار به بازدیدکنندگان استوری خود سر بزنید. در این بین اگر تعداد مشاهده کنندگان استوری‌های شما بالاتر باشد، برای مثال بالای صد بازدید در هر استوری، شما خود به خود می‌خواهید پیج‌های خاصی در ابتدای این لیست قرار بگیرند.

به‌خاطر این‌که هر کدام از ما افرادی را زیر نظر داریم پیج‌هایی که برای ما مهم بوده و از دیگر پیج‌ها در اولویت هستند و به‌همین خاطر هست که به‌صورت غیر مستقیم می‌خواهیم این پیج‌های مدِنظر را در ابتدای لیست بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام خودمان مشاهده کرده باشیم.

راهنمای مدیریت استوری در اینستاگرام

برای مدیریت استوری در اینستاگرام تنها می‌بایست پس از انتشار استوری خود، مراحل زیر را طی کنید:

 • شبکه اجتماعی اینستاگرام را اجرا کنید.
 • بر روی استوری موردنظر خود که قصد مدیریت آن‌را دارید لمس کرده و استوری خود را مشاهده کنید.
 • حال در بخش پایین صفحه سمت راست سه تا گزینه تحت عنوان به‌ترتیب More, Highlight و Share to… وجود دارد، در بخش پایین و سمت چپ صفحه نیز یک گزینه برای مدیریت و مشاهده‌ی تعداد بازدید کنندگان وجود دارد.
 • این گزینه را لمس کنید.
 • در صفحه جدید که بخش مدیریت استوری منتشر شده توسط شما است، می‌توانید موارد زیر را مشاهده و مدیریت کنید:
  • مشاهده و مدیریت لیست تعداد بازدید کنندگان استوری
  • دانلود و آپلود استوری
  • حذف استوری

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این آموزش به مشاهده و مدیریت استوری منتشر شده توسط شما پرداختیم، امیدواریم که این آموزش کمک شایانی به شما در این أمر کرده باشد. ممنون که با ما همراه بودید.

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش بلاک کردن افراد در اینستاگرام

آموزش ذخیره کردن عکس پروفایل در اینستاگرام

آموزش ساخت اکانت تجاری در اینستاگرام

آموزش قرار دادن استوری در حالت های مختلف در اینستاگرام

ذخیره کردن پست ها برای مشاهده آینده در اینستاگرام

مدیریت Your activity در اینستاگرام

مدیریت هایلایت در اینستاگرام