مدیریت فهرست ها در وردپرس

با توجه به این که امروزه اکثر افراد برای طراحی وبسایت خود از وردپرس استفاده می‌کنند و همچنین ادمین سایت و یا پشتیبان سایت بودن، از شغل هایی هستند که این روزها بازار کار خوبی دارند، ما تصمیم داریم در چند مقاله به صورت رایگان به آموزش وردپرس بپردازیم تا شما بتوانید به عنوان یک حرفه ای در زمینه ادمین سایت فعالیت کنید و حتی بتوانید سایت خود را به خوبی مدیریت کنید. با مدیریت فهرست ها در وردپرس بیشتر آشنا شوید.

یکی از موردهای مهم در سایت ها استفاده از فهرست ها و مدل فهرست ها است. در این مقاله به صورت اختصاصی در ارتباط با آموزش فهرست ها در وردپرس می پردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به صورت رایگان چگونگی ساخت و مدیریت فهرست ها در وردپرس را آموزش ببینید.

مدیریت فهرست ها در وردپرس

آموزش ساخت فهرست ها در وردپرس

همانطور که گفتیم در این مقاله از سری مقاله های آموزش وردپرس رابینت به آموزش ساخت ویرایش و مدیریت فهرست ها در وردپرس می پردازیم در این قسمت از مقاله به آموزش ساخت فهرست می پردازیم. به نظر شما فهرست ها حتما باید در قسمت خاصی از وب سایت قرار بگیرند؟

خیر هرکجا که شما تصمیم بگیرید می توانید فهرست ها را قرار دهید. انواع فهرست ها عبارتند از:

  • یکی از بیشترین جایگاه های فهرست ها مربوط به قسمت هدر و یا بالاترین بخش سایت است که به صورت عمومی شما فهرست ها را در آن قسمت مشاهده می کنید.
  • شما می توانید در طراحی سایت خود از یک منوی شناور استفاده کنید به نحوی که همزمان با اسکرول کردن صفحه منو حرکت کند و در شرایط مختلف در دید کاربر باشد.
  • شما می توانید در قسمت قوتر یا انتهای صفحاات نیز از فهرست استفاده کنید. هیچ اجباری برای جایگاه قرار گیری فهرست وجود ندارد.
  • ممکن است در برخی از سایت ها دیده باشید که فهرست آن ها ممکن است به صورت عمودی در طرف راست یا چپ سایت نیز قرار بگیرد.
تنظیم جایگاه های فهرست ها در وردپرس
تنظیم جایگاه های فهرست ها در وردپرس

یکی از راه های ساخت فهرست ها در وردپرس استفاده از افزونه های فهرست ساز است که در ادامه نحوه استفاده از آن ها را به شما توضیح میدهیم.

 

افزونه های فهرست ساز در وردپرس

مدیریت فهرست ها در وردپرس
مدیریت فهرست ها در وردپرس

امروزه برخی از برنامه نویسان و طراحان سایت تمام توجهشان را روی ساخت افزونه های مخصوص گذاشتند به همین علت امروزه برای طراحی فهرست یا منوی سایت و شخصی سازی شده آن ها افزونه های مختلفی وجود دارند. خیلی از این افزونه ها یا رایگان هستند یا با کمترین قیمت در اختیار شما قرار می گیرند. استفاده و کمک گرفتن از این افزونه ها به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن فهرستی زیبا و کاربردی و پیشرفته بسازید و جلوه ای ویژه به سایت خود بدهید.

هر چه منوی سایت شما کاربری تری باشد و کاربردی آسان تر برای مخاطب داشته باشد افراد بیشتری به سایت شما مراجعه می کنند زیرا کاربری آسان برای اکثر افراد یک امتیاز مهم برای سایت به حساب می آید.
UberMenu، Responsive Menu و Mega menu wooRockets، تعدادی از افزونه های فهرست ساز وردپرس هستند. کافیست شما یکی از این افزونه ها را به قسمت مدیریت سایت خود اضافه کنید و فهرست خود را طبق سلیقه و نیازتان بسازید.

تنظیم کردن فهرست ها در وردپرس

شما برای تنظیم کردن فهرست ها می توانید از دو طریق اقدام نمایید:
1. در بالاترین قسمت پنل در منوی وردپرس گزینه فهرست ها را انتخاب کنید.
2. یا می توانید از منوی پیشخوان در سمت راست گزینه نمایش و سپس گزینه فهرست ها را انتخاب نمایید.

  • شما در این قسمت می توانید فهرست های که ساخته شده را ببینید و از بین آن ها فهرست مورد نظرتان را انتخاب کنید و تنظیمات مورد نیاز را در آن فهرست انجام دهید.
  • فهرست هایی که برای دسترسی سریع و کاربری هستند معمولا در قسمت فوتر سایت قرار دارند.
  • برای انتخاب فهرستی به عنوان فهرست اصلی کافیست در انتهای قسمت تنظیمات فهرست مورد نظر گزینه “فهرست اصلی” را تیک بزنید.
  • ما به عنوان نمونه در این مقاله فهرست اصلی را تنظیم میکنیم اما بقیه فهرست ها نیز به همین صورت است.

همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید، تمام گزینه هایی که قرار است در فهرست وجود داشته باشند در قسمت تنظیمات فهرست نیز هستند و شما می توانید گزینه ها را از آنجا انتخاب کنید. تمامی زیر شاخه های فهرست اصلی را نیز در این قسمت می توانید تنظیم کنید.

تنظیم کردن فهرست ها در وردپرس
تنظیم کردن فهرست ها در وردپرس

افزودن برگه ها به فهرست ها در وردپرس

برای افزودن برگه ها به فهرست مورد نظر در وردپرس در قسمت راست کافیست برگه های سایت را انتخاب کرده و به منوی اصلی سایت اضافه کنید. تمامی برگه ها را شما می توانید حذف کنید یا اضافه کنید. شما می توانید یک جمله خاص نیز به فهرست اضافه کنید اما این کار توصیه نمی شود.

شما می توانید برای دسترسی آسان افراد به مطالب مقالات سایتتان را در فهرست اصلی سایت قرار دهید. تا زمانی که کاربر بر روی آن کلیک می کند وارد قسمت مقالات شود و اگر مقاله هایتان را نیز فهرست بندی کنید عالی می شود. برگه هایی مانند سوالات متداول، تماس با ما، درباره ما، محصولات و مقالات، برگه هایی هستند که معمولا در فهرست همه سایت ها وجود دارند.