رابینت – آموزش طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ
آموزش

آموزش مدیریت محصولات در وردپرس

مدیریت محصولات در وردپرس

در این مقاله قصد داریم که مدیریت محصولات در وردپرس که شامل افزودن محصولات ساده ،  افزودن دسته بندی های محصول، افزودن ویژگی های محصول در سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به شما آموزش دهیم. برای پیکربندی صحیح وبسایتتان بهتر است ابتدا دسته بندی های کلی و زیر دسته های محصولات را مشخص کنید. ما این مقاله را بر اساس مثال زدن یک فروشگاه لوازم دیجیتال و تلفن همراه پیش می بریم که بیشتر شما عزیزان درک بهتری نسبت به آن دارید.

افزودن دسته بندی محصولات در وردپرس

برای افزودن دسته بندی محصولات ما هندزفری و  تلفن همراه را به عنوان دسته بندی اصلی و سامسونگ و نوکیا را به عنوان زیر دسته بندی تلفن همراه در نظر می گیریم.

تصویر بالا پنل پیشخوان وردپرس را نشان می دهد. دقت کنید که در وبسایت شما ممکن است آیتم های کمتر یا بیشتری نسبت به این عکس وجود داشته باشد. اما شما باید آیتمی که در این آموزش به آن اشاره می شود را مد نظر قرار دهید. ما در این آموزش با گزینه محصولات و موارد زیرمجموعه آن شامل همه محصولات، افزودن جدید، دسته بندی ها، برچسب ها و ویژگی ها سر و کار داریم.

اگر گزینه دسته بندی ها در زیر مجموعه محصولات را باز کنیم با صفحه ای مطابق بالا رو به رو می شویم. در سمت چپ موارد اضافه شده به دسته بندی ها نمایش داده می شود. در سمت راست برای افزودن دسته بندی های اصلی، نام دسته بندی را در قسمت نام و نامک وارد کنید. دقت کنید که نام چیزی است که شما در مشخصات محصول یا در فیلترهای فروشگاه آن را می بینید. نامک کلمه ای هست که در هنگام انتخاب دسته بندی در آدرس  آن صفحه از وبسایت قرار می گیرد. نامک محدودیت کاراکتر دارد، این به این معناست که برای نامک نمی توانید از عبارات طولانی استفاده کنید. نام و نامک می توانند متفاوت باشند اما بهتر است برای سئوی سایت آن ها را یکسان  قرار دهید.

 در قسمت دسته اصلی برای مواردی مثل هندزفری و تلفن همراه آن را روی هیچکدام قرار می دهیم. برای مواردی مثل سامسونگ و نوکیا دسته اصلی را روی تلفن همراه قرار می دهیم. صفحه را به پایین اسکرول کرده و افزودن دسته جدید را می زنیم.

ویرایش دسته بندی ها در مدیریت محصولات در وردپرس

برای ویرایش دسته بندی در وررپرس مطابق عکس زیر بر روی گزینه ویرایش کلیک می کنید.

در هنگام ویرایش دسته بندی می توانید نام و نامک را مطابق پاراگراف قبلی تغییر دهید. با گزینه پاک کردن می توانید دسته بندی را به طور کامل حذف کنید. در هنگام پاک کردن یک دسته بندی محصولات آن به طور اتوماتیک به دسته دسته بندی نشده می رود که در ادامه باید دسته بندی آن محصولات را ویرایش کنید.

خط فاصله کنار دسته بندی ها نشان می دهد که این دسته بندی زیردسته یک دسته بندی اصلی می شود.

افزودن ویژگی محصولات در وردپرس

برای مدیریت محصولات در وردپرس در قسمت افزودن ویزگی محصولات در وردپرس ما ویژگی حافظه را در نظر می گیریم. حافظه در تلفن همراه می تواند مقادیری مانند 32 گیگابایت، 64 گیگا بایت و … را داشته باشد.

برای افزودن ویژگی هم مطابق دسته بندی ، نام و نامک را وارد کرده و گزینه افزودن ویژگی را بزنید. با رفرش کردن صفحه ، ویژگی اضافه شده ، در سمت چپ صفحه نمایش داده می شود. برای اضافه کردن مقادیر  هر ویژگی باید بر روی پیکربندی شرایط و ضوابط کلیک کنید. در این قسمت هم نام و نام را وارد کرده و گزینه افزودن را بزنید. در اینجا مقادیر ویژگی حافظه، 32 گیگا بایت ، 64 گیگا بایت و 128 گیگا بایت است.

برای ویرایش و حذف ویژگی هم دقیقا مانند دسته بندی محصول عمل کنید.

افزودن محصول جدید در وردپرس

برای افزودن محصول جدید در مدیریت محصولات در وردپرس ، در قسمت محصولات، افزودن را انتخاب کنید.

نام محصول را در فیلد مربوطه وارد کنید. در سمت چپ، دسته بندی محصول را انتخاب کنید. می توانید بیشتر از یک دسته بندی برای محصول انتخاب کنید، به طور مثال گوشی های تلفن همراه و سامسونگ را از بخش دسته بندی انتخاب کنید.

در قسمت سفید رنگ می توانید توضیحی را درباره محصول خود ارائه دهید. با اسکرول کردن صفحه به پایین با موارد زیر رو به رو می شوید:

برای مدیریت محصولات در ووکامرس در قسمت توضیح کوتاه درباره محصول می توانید توضیح کوتاهی درباره محصول ارائه دهید. برچسب محصول می تواند کلمات مربوط به محصول شما باشد. مثلا اگر نام محصول شما تلفن همراه سامسونگ مدل x ظرفیت 32 گیگا بایت باشد ، می توانید کلماتی مانند تلفن همراه، خرید گوشی سامسونگ و .. را در قسمت برچسب قرار دهید و بعد از هر کلمه افزودن را بزنید.

تصویر محصول ، همان تصویری است که در صفحه فروشگاه یا صفحه اصلی از محصول شما نشان داده می شود. در گالری محصول می توانید تصاویر دیگری از محصول اضافه کنید که در صفحه جزئیات محصول نشان داده می شود. در قسمت همگانی می توانید قیمت محصول را وارد کنید. قیمت فروش ویژه، قیمت با تخفیف محصول هست که می توانید در زمان بندی فروش، به مدت محدودی روی محصولتان تخفیف بگذارید.

موجودی محصول در ووکامرس

در فهرست موجودی می توانید تعداد کالای موجود را قرار دهید که با هر خرید به طور اتوماتیک تعداد موجودی کاهش می یابد، تا زمانی که کالا ناموجود شود. در قسمت محصولات مرتبط می توانید نام کالاهای مرتبط با محصول را که قبلا وارد کرده اید جستجو کرده و آن را در زیر این محصول نمایش دهید. به طور مثال در صفحه جزئیات محصول تلفن همراه سامسونگ مدل x می توانید هندزفری سامسونگ مدل y را به عنوان کالای مرتبط قرار دهید.

در قسمت ویژگی ها هم می توانید ویژگی مورد نظر را انتخاب کرده، مقدار آن را قرا دهید و ذخیره را بزنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات محصول دکمه انتشار در بالای صفحه سمت چپ را بزنید و پس از هر بار ویرایش محصول حتما دکمه به روز رسانی را بزنید تا تغییرات شما ذخیره شوذ.

مطالب مرتبط

معرفی انواع تبلیغات اینترنتی

شرکت رابینت
2 سال قبل

آموزش استفاده از واتساپ در کامپیوتر و لپ‌تاپ

شرکت رابینت
1 سال قبل

گوگل چه اطلاعاتی را از ما جمع آوری میکند؟

شرکت رابینت
11 ماه قبل
خروج از نسخه موبایل