اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار منتشر شده حدود 70درصد از کاربران تلگرام در سر تا سر دنیا، کاربران ایرانی هستند! از این رو، مطمئناً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در موبایل هوشمند خود این پیام‌رسان محبوب و دوست داشتنی و البته پر امکانات را نصب نداشته باشد.

پیام‌رسان تلگرام دارای نسخه‌های متعدد رسمی و غیر رسمی است، پیام‌رسان‌های Telegram و Telegram X، نسخه‌های خارجی و رسمی تلگرام و پیام‌رسان‌هایی نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … نسخه‌های غیر رسمی و البته ایرانی پیام‌رسان تلگرام محسوب می‌شوند؛ در واقع این نسخه‌ها، پوسته‌های فارسی نسخه اصلی تلگرام یعنی Telegram محسوب می‌شوند و امکانی خاص و اضافه‌ای به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه نمی‌کنند، البته لازم به‌ذکر است که چندی پیش شرکت مالک تلگرام اعلام کرد که اجازه‌ی دسترسی به api تمام نسخه‌هایی که حالت روح را فعال دارند، مسدود خواهد کرد.

دلایل زیادی برای استفاده‌ی کاربران از پیام‌رسان تلگرام نظیر سرعت بالای کارکرد پیام‌رسان، امکانات بسیار زیاد و متنوع، امنیت بالا و … وجود دارد که همگان جذب این پیام‌رسان فوق‌العاده شده‌اند.

از بین این همه امکانات ریز و درشت موجود در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، امکان مدیریت نشست‌های فعال در پیام‌رسان تلگرام ، می‌تواند یک قابلیت کاربردی و بدرد بخور باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا طریقه مدیریت نشست‌های فعال در پیام‌رسان تلگرام را با هم بررسی کنیم. با رابینت همراه باشید.

مدیریت نشست‌های فعال

حتما می‌دانید که شما با استفاده از دستگاه‌های مختلفی می‌توانید به‌طور هم‌زمان از یک اکانت تلگرام مشترک استفاده کنید. به عنوان مثال اکانت تلگرام خود را در گوشی اندرویدی و لپ‌تاپ با هم استفاده کنید. این موضوع به این معناست که به‌طور هم‌زمان از یک اکانت در دو دیوایس مختلف استفاده می‌کنید.

تلگرام به منظور ایجاد امکان بررسی و کنترل دیوایس‌های مختلف متصل شده به یک اکانت، بخشی با عنوان Active Sessions یا نشست‌های فعال را در تنظیمات امنیتی پیام‌رسان خود ارائه می‌کند. کاربران با مراجعه به این بخش می‌توانند لیست دیوایس یا اصطلاحاً دستگاه‌هایی را که هم اکنون اکانت تلگرام خود در آن‌ها فعال است را مشاهده کنند، هم‌چنین در این بخش تاریخ و زمان دقیق آخرین فعالیت هر یک از دستگاه‌ها در اکانت تلگرام نمایش داده می‌شود.

به جهت مدیریت بخش Active Sessions تلگرام برای مدیریت نشست‌های فعال، تنها کافی‌ست مراحل زیر طی شود:

  • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
  • در بالای صفحه سمت چپ، آیکن سه خط را انتخاب کنید تا منوی کشویی تلگرام باز شود.
  • حال در منوی کشویی پیام‌رسان تلگرام، گزینه Settings را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات تلگرام شوید.
  • در این بخش، گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات حریم شخصی کاربر شوید.
  • حال، در بخش Security، گزینه Active Sessions را انتخاب کنید تا وارد بخش مدیریت نشست‌های فعال شوید.
  • حال در این بخش که دارای عنوان Active Sessions است، می‌توانید دیگر نشست‌های فعال اکانت خود را ببینید.
  • هم‌چنین در بخش Current Session، نشست فعال مربوط به دستگاه جاری را مشاهده خواهید کرد.

 

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به طریقه مدیریت نشست‌های فعال در تلگرام پرداختیم، امیدواریم که این مقاله کمک شایانی به شما در این أمر کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش ساخت ایدی در تلگرام

آموزش چت کردن با افراد نزدیک در تلگرام

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در تلگرام

نحوه ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی در تلگرام

قفل کردن تلگرام با رمزعبور

طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها در تلگرام

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام

آموزش ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام