اینستاگرام، شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس، ویدئو و محتوای چندرسانه‌ای است که درحال‌حاضر شرکت فیس‌بوک با رهبری مارک زاکربرگ مالکیت آن‌را برعهده دارد.

هم‌چنین شبکه اجتماعی اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی همانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر، فلیکر و … به اشتراک بگذارند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای تصاویرشان استفاده کنند. محدودیت ارسال ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه است که پس از رونمایی از سرویس IGTV عملاً این محدودیت برداشته شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام یک اپلیکیشن مالکیتی است؛ این به این معنی است که هر کاربر برای خود حساب کاربری، حریم شخصی و … مختص خودش را دارد و هم‌چنین برای سیستم‌عامل‌های اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

دنبال‌شده‌ترین فرد مذکر در اینستاگرام کریستیانو رونالدو فوتبالیست پرتغالی و دنبال‌شده‌ترین فرد مونث نیز آریانا گرانده خواننده است. تخم‌مرغِ اینستاگرام نیز بیش‌ترین لایک را در این شبکه اجتماعی به‌دست آورده‌ است.

دیگر افرادی که بیش‌ترین دنبال‌کننده را در اینستاگرام دارند عبارت است از: سلنا گومز، دوائین جانسون، کایلی جنر، کیم کارداشیان، لیونل مسی، بیانسه و … . در دهه‌ی ۲۰۱۰، این شبکه اجتماعی چهارمین اپلیکیشن پرطرفدار موبایلی بوده است.

مدیریت هایلایت

در برخی مواقع استوری‌ها این‌قدر جذاب هستند که می‌خواهید آن‌را برای همیشه در حساب کاربری‌تان ذخیره داشته باشید؛ در واقع استوری‌های اینستاگرام در حالت عادی تنها به مدت 24 ساعت باقی می‌مانند، اما اگر می‌خواهید که این استوری‌ها برای همیشه در حساب کاربری‌تان باقی و ذخیره بماند، می‌بایست از قابلیت هایلایت اینستاگرام استفاده کنید، این قابلیت باعث می‌شود تا استوری‌های شما برای همیشه باقی بماند، با این تفاوت که می‌توانید به‌صورت کامل آن‌را مدیریت و دسته‌بندی کنید، اما باید این نکته را در نظر گرفت که با ذخیره‌ی استوری در هایلایت تنها به مدت 24 ساعت می‌توانید تک تک کاربرانی که استوری شما را دیده‌اند با جزئیات کامل مشاهده کنید، اما بعد از گذشت 1 روز تنها تعداد کاربرانی که استوری شما را دیده‌اند می‌توانید ببینید. ما در این مقاله قصد داریم تا طریقه استفاده و مدیریت هایلایت‌ها را به شما یاد بدهیم. با رابینت همراه باشید.

مدیریت و دسته‌بندی هایلایت‌ها در اینستاگرام

برای مدیریت و دسته‌بندی هایلایت‌ها در اینستاگرام تنها کافیست مراحل زیر را طی کنید تا به مقصود خود برسید:

  • شبکه اجتماعی اینستاگرام را اجرا کنید.
  • به بخش مربوط به حساب کاربری وارد شوید. (از میان پنج آیکن پایین صفحه، راست‌ترین آیکن مربوط به حساب کاربری می‌باشد؛ که آیکن آن با عکس پروفایل شما یکی است.)
  • حال در بخش حساب کاربری شما، در زیر گزینه Edit Profile، بر روی دکمه گرد که دارای عنوان New است کلیک کرده و یک نام برای هایلایت خود انتخاب کنید. (به عنوان مثال: دوستان)
  • حال به بخش افزودن استوری رفته و پس از مشخص کردن نوع و محتوای استوری، بر روی گزینه Send to بزنید.
  • در این بخش روبروی عکس حساب کاربری‌تان که دارای عنوان Your Story است، یک دکمه آبی رنگ با عنوان Share مشاهده می‌کنید، آن را انتخاب کنید.
  • حال در زیر، یک گزینه با عنوان Add to Highlights مشاهده می‌کنید، این گزینه را انتخاب کنید.
  • اکنون در پنجره‌ی پیش رو که دارای عنوان Add to Highlights است، هایلایتی که در مرحله‌ی اول ساختیم را انتخاب کنید. (هم‌چنین در همین‌جا نیز می‌توانید با انتخاب دکمه گرد که دارای عنوان New است، یک هایلایت جدید بسازید.)
  • پس از انتخاب هایلایت موردنظر، در پایین صفحه بر روی دکمه آبی رنگ Done کلیک کرده تا استوری شما با ذخیره شدن در هایلایت موردنظرتان برای کاربران‌تان منتشر شود.

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به آموزش مدیریت هایلایت‌ها و انتشار استوری در هایلایت پرداختیم. ممنون که با ما همراه بودید.

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش بلاک کردن افراد در اینستاگرام

آموزش ذخیره کردن عکس پروفایل در اینستاگرام

آموزش ساخت اکانت تجاری در اینستاگرام

آموزش قرار دادن استوری در حالت های مختلف در اینستاگرام

ذخیره کردن پست ها برای مشاهده آینده در اینستاگرام

مدیریت Your activity در اینستاگرام

مدیریت استوری منتشر شده در اینستاگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در اینستاگرام