رابینت – آموزش طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ
آموزش

معرفی انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات

تبلیغات

همانطور که می‌دانید تبلیغات به معنای رساندن پیام است. اینکه رساندن پیام به چه شکل باشد و برای چه مخاطبی به چه صورتی بیان شود بسیار مهم است. تبلیغ کردن یک کالا انواع مختلفی دارد. آشنایی با این دسته بندی‌ها برای کسی که می‌خواهد پا در عرصه تبلیغات بگذارد بسیار مهم است. در ادامه به توضیح انواع تبلیغات می‌پردازیم.

تبلیغات را می‌توان به دو دسته سنتی و نوین (اینترنتی) تقسیم بندی کرد. امروزه تبلیغات اینترنتی قسمت بزرگی از دنیای تبلیغات را در برگرفته است. قدرت تبلیغات در طراحی سایت در شیراز را نمی‌توان نادیده گرفت.

تبلیغات سنتی مانند چاپ و درج آگهی در روزنامه، پخش آگهی در رادیو و تلویزیون، پخش آگهی و بروشور، چاپ کارت ویزیت، استفاده از بیلبورد، تبلیغات تلفنی و پیامکی و طراحی غرفه در نمایشگاه‌های مربوطه است. استفاده از این نوع تبلیغات به نوع خود خوب و مفید هستند، اما باید در نظر گرفت که دنیا دنیای دیجیتال است، پس بهترین راه برای تبلیغات اینترنت است.

تبلیغات

امروزه بیشتر مردم جهان به ویژه نسل جوان اکثر زمان خود را در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های مجازی می‌گذرانند؛ بنابراین بهترین راه برای دیده شدن و شناخته شدن برند به واسته تبلیغ، استفاده از رسانه ای همه گیر شده به نام اینترنت است.

انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی به خودی خود دارای دسته بندی جداگانه‌ای هستند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

احتمالا این روش را به خوبی بشناسید. کافی است برنامه اینستاگرام را باز کرده و سری به پیج‌هایی که دنبال کننده بالایی دارند بزنید. برخی از این پیج‌ها با گرفتن هزینه های بالا تبلیغ‌های بسیار خوب و پر بازدیدی را در صفحه خود برای فالوورهای زیاد خود به اشتراک می‌گذراند.

راه دیگر برای استفاده از شبکه‌های مجازی برای تبلیغات راه اندازی صفحه‌ای برای کسب و کارتان است. با این کار می‌توانید تبلیغات خود را در آن صفحه قرار دهید و میزان بازدید و سود آن را نیز ملاحظه کنید.

انواع تبلیغات

رپورتاژ آگهی روشی زیرکانه برای تبلیغات به شمار می‌آید. در این روش از شیوه تبلیغات غیر مستقیم کمک گرفته می‌شود. برای این کار باید مقاله‌ای آموزشی یا گزارشی در اختیار داشته باشید که در آن به طور غیر مستقیم ذهن خواننده به سمت استفاده از محصول یا خدمات شما برود.

استفاده از رپورتاژ خوب علاوه بر بالا آوردن سئوی سایت، تعداد بک لینک‌های دریافتی شما را زیاد می‌کند. باید توجه داشته باشید که این آگهی را در سایت‌های پر بازدید به اشتراک بگذارید که میزان بازدید آن به قدری باشد که حداکثر سود را به شما برساند.

احتمالا اپلیکیشن‌هایی را دیده‌اید که در هنگام اجرا ناگهان شروع به پخش تبلیغ می‌کنند. تبلیغات اپلیکیشنی دقیقا به همین معنا است. یک اپلیکیشن در ازای میزان پول دریافتی بنر یا فیلم کوتاه تبلیغی شما را در حین اجرا به مخاطب نشان خواهد داد. از معروف‌ترین این اپلیکیشن‌ها که از این نوع تبلیغات سود می‌برند به یوتیوب می‌توان اشاره کرد.

در این نوع تبلیغات سایت میزبان بنر شما را در کنار بقیه مطالب خود قرار می‌دهد و تنها با یک کلیک مخاطب وارد سایت شما می‌شود. این شکل تبلیغ اعتماد مخاطب را به خود جلب می‌کند.

انواع تبلیغات

احتمالا برایتان پیش آمده که هنگام ورود یا خروج از سایتی در یک پیام از شما پرسیده شود که آیا مایل به گرفتن اخبار این سایت و یا محصولات جدید هستید؟ در صورت مثبت بودن جواب شما پیام‌هایی حاوی اطلاعاتی درباره آن سایت دریافت می‌کنید. به این دسته تبلیغات نوتیفیکیشن می‌گویند.

اگر به سایت‌های معروف و پر بازدید سری بزنید، در گوشه و کنار صفحه انواع بنرهای مختلف در رنگ‌ها و سایزهای گوناگون را مشاهده می‌کنید که به آن تبلیغات بنری می‌گویند. به این صورت که شما برای چند ساعت مبلغی را برای قسمتی از این سایت پرداخت می‌کنید و بنر شما در آنجا قرار می‌گیرد. البته گاهی آنقدر تعداد این بنرها در یک صفحه زیاد می‌شود که خود نوعی ضد تبلیغ محسوب می‌شود.

در این حالت شما می‌توانید از طریق ایمیل افراد محصول یا سایت خود را معرفی کنید. این نوع تبلیغات اینترنتی کمی مشابه پخش تراکت در خیابان، تنها به صورت اینترنتی است. به این شکل که یا محتوای ایمیل مورد نظر خود را در اختیار بانک‌های ایمیل قرار می‌دهید و آن‌ها به پخش آگهی می‌پردازند و یا خودتان آن را به آدرس ایمیل‌هایی که در خبرنامه شما و یا سایتتان عضو هستند ارسال می‌کنید.

انواع تبلیغات

در دسته آخر، تبلیغات اسپانسری وجود دارد. در این شکل یک شرکت توافق می‌کند که در ازای پرداخت هزینه‌های یک برنامه تبلیغ خود را در آن منتشر کند. این نوع تبلیغ را همچنین در انواع رویدادها، نمایشگاه‌ها و یا حتی برنامه‌های تلوزیونی مشاهده می‌کنید.

همانطور که گفته شد استفاده از تبلیغات اینترنتی برای بقای کسب و کار بسیار ضروری است. نکته مهمی که وجود دارد این است که در طراحی اپلیکیشن در شیراز و طراحی سایت در شیراز بحث تبلیغات امر بسیار مهمی است. برای استفاده از بهترین خدمات سئو در شیراز می‌توانید به سایت رابینت مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

شرکت رابینت
1 سال قبل

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام

شرکت رابینت
1 سال قبل

آموزش انتشار و مدیریت پست در وردپرس

شرکت رابینت
2 سال قبل
خروج از نسخه موبایل