اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار منتشر شده حدود 70درصد از کاربران تلگرام در سر تا سر دنیا، کاربران ایرانی هستند! از این رو، مطمئناً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در موبایل هوشمند خود این پیام‌رسان محبوب و دوست داشتنی و البته پر امکانات را نصب نداشته باشد.

پیام‌رسان تلگرام دارای نسخه‌های متعدد رسمی و غیر رسمی است، پیام‌رسان‌های Telegram و Telegram X، نسخه‌های خارجی و رسمی تلگرام و پیام‌رسان‌هایی نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … نسخه‌های غیر رسمی و البته ایرانی پیام‌رسان تلگرام محسوب می‌شوند؛ در واقع این نسخه‌ها، پوسته‌های فارسی نسخه اصلی تلگرام یعنی Telegram محسوب می‌شوند و امکانی خاص و اضافه‌ای به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه نمی‌کنند، البته لازم به‌ذکر است که چندی پیش شرکت مالک تلگرام اعلام کرد که اجازه‌ی دسترسی به api تمام نسخه‌هایی که حالت روح را فعال دارند، مسدود خواهد کرد.

دلایل زیادی برای استفاده‌ی کاربران از پیام‌رسان تلگرام نظیر سرعت بالای کارکرد پیام‌رسان، امکانات بسیار زیاد و متنوع، امنیت بالا و … وجود دارد که همگان جذب این پیام‌رسان فوق‌العاده شده‌اند.

از بین این همه امکانات ریز و درشت موجود در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، قابلیت ذخیره کردن پیام‌ها در آن، می‌تواند یک قابلیت کاربردی و بدرد بخور باشد، به‌این‌صورت که شما می‌توانید چت‌های خود، ویدئو‌های خود، موزیک‌های خود و … را ذخیره کنید و سر فرصت آن‌ها را مشاهده کنید.

ما در این مقاله قصد داریم تا به نحوه‌ی ذخیره‌ی پیام‌ها در تلگرام بپردازیم. با رابینت همراه باشید.

نحوه ذخیره کردن پیام‌ها

در پیام‌رسان تلگرام قابلیت ذخیره کردن پیام‌ها، تصاویر، ویدیوها، فایل‌های موسیقی و … در بخش Saved Messages وجود دارد. بنابراین این بخش مشابه فضای ابری برای آپلود فایل است و خوشبختانه فضای نامحدودی در اختیار کاربران است.

علاوه بر ذخیره کردن تعداد نامحدودی پیام، می‌توانید یادآوری‌هایی در Telegram ایجاد کنید و از آن برای مدیریت وظایف و کارهای روزانه استفاده کنید.

بخش پیام‌های ذخیره شده یا اصطلاحاً Saved Messages در Telegram، عملاً شبیه به فضای ابری برای ذخیره کردن فایل و متن عمل می‌کند.

می‌توانید پیام‌هایی که دیگران برای شما فرستاده‌اند یا خودتان برای دیگران ارسال کرده‌اید را فوروارد کنید و در این بخش ذخیره کنید.

علاوه بر پیام‌های متنی ساده، می‌توانید عکس‌ها، ویدیوها، صداها، داکیومنت‌ها و انواع مختلف فایل‌ها را که در گفت‌وگوهای شما با دیگران موجود است را فوروارد کرده و در این بخش ذخیره کنید.

به جهت ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام تنها کافیست مراحل زیر را طی کنید:

  • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
  • وارد پنجره‌ی گفت‌وگویی که قصد دارید در آن گفت‌وگو پیامی را ذخیره کنید شوید.
  • حال پیام موردنظر خود (اعم از متن، تصویر، ویدئو، ویس، موسیقی، سند و …) را انتخاب کنید.
  • اکنون پس از انتخاب پیام موردنظر، در بخش بالای صفحه منویی نمایش داده می‌شود، از بین گزینه‌های موجود در این منو، راست‌ترین گزینه، با آیکن فلش سمت راست را انتخاب کنید.
  • حال در این پنجره اولین گزینه از سمت راست که دارای عنوان Saved است را انتخاب کنید.
  • حال در بخش لیست گفت‌وگوهای پیام‌رسان تلگرام، اولین گفت‌وگو که دارای عنوان Saved Messages است، در این گفت‌وگو، تمام پیام‌های ذخیره‌شده‌ی شما نمایش داده می‌شود.

 

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله و در این آموزش، به نحوه‌ی کار با بخش Saved Messages و ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام پرداختیم، امیدواریم که این مقاله کمک شایانی به شما در أمر ذخیره‌ی پیام‌ها در تلگرام کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش ساخت ایدی در تلگرام

آموزش چت کردن با افراد نزدیک در تلگرام

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی در تلگرام

قفل کردن تلگرام با رمزعبور

مدیریت نشست‌های فعال در تلگرام

طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها در تلگرام

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام

آموزش ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام