اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های بین کاربران ایرانی تبدیل شده است، به‌طوری که طبق آمار منتشر شده حدود 70درصد از کاربران تلگرام در سر تا سر دنیا، کاربران ایرانی هستند! از این رو، مطمئناً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در موبایل هوشمند خود این پیام‌رسان محبوب و دوست داشتنی و البته پر امکانات را نصب نداشته باشد.

پیام‌رسان تلگرام دارای نسخه‌های متعدد رسمی و غیر رسمی است، پیام‌رسان‌های Telegram و Telegram X، نسخه‌های خارجی و رسمی تلگرام و پیام‌رسان‌هایی نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … نسخه‌های غیر رسمی و البته ایرانی پیام‌رسان تلگرام محسوب می‌شوند؛ در واقع این نسخه‌ها، پوسته‌های فارسی نسخه اصلی تلگرام یعنی Telegram محسوب می‌شوند و امکانی خاص و اضافه‌ای به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه نمی‌کنند، البته لازم به‌ذکر است که چندی پیش شرکت مالک تلگرام اعلام کرد که اجازه‌ی دسترسی به api تمام نسخه‌هایی که حالت روح را فعال دارند، مسدود خواهد کرد.

دلایل زیادی برای استفاده‌ی کاربران از پیام‌رسان تلگرام نظیر سرعت بالای کارکرد پیام‌رسان، امکانات بسیار زیاد و متنوع، امنیت بالا و … وجود دارد که همگان جذب این پیام‌رسان فوق‌العاده شده‌اند.

از بین این همه امکانات ریز و درشت موجود در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، قابلیت استفاده‌ی هم‌زمان از چند اکانت در آن، می‌تواند یک قابلیت کاربردی و بدرد بخور باشد، به‌این‌صورت که شما می‌توانید با یک اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در موبایل خود، می‌توانید از چند اکانت استفاده و آن‌ها را مدیریت کنید.

ما در این مقاله قصد داریم تا به نحوه‌ی ساخت و استفاده‌ی هم‌زمان از چند در تلگرام بپردازیم. با رابینت همراه باشید.

ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت

تا چند وقت پیش که پیام‌رسان تلگرام تنها از یک اکانت پشتیبانی می‌کرد، کاربران برای داشتن چند اکانت تلگرام می‌بایست نسخه‌های غیررسمی تلگرام نظیر موبوگرام، تلگرام فارسی، مای تلگرام، ویدو گرام، فلگرام، آی‌تله، تله گرام و … یا Telegram X را بر روی موبایل هوشمند خود نصب می‌کردند، استفاده از این قبیل پیام‌رسان‌ها، علاوه بر اشغال کردن بیشتر حافظه‌ی موبایل شما، امنیت کاربران را به نیز خطر می‌اندازد.

بارها شرکت تولید کننده‌ی تلگرام در بیانیه‌هایی اعلام کرده که اپلیکیشن‌های غیر رسمی تلگرام را قبول ندارد و بهتر است کاربران از آن‌ها استفاده نکنند و تنها از نسخه‌ی اصلی و رسمی تلگرام استفاده کنند.

حال در یکی از آپدیت‌های اخیر تلگرام، امکان استفاده‌ی هم‌زمان از چند اکانت از تلگرام به این پیام‌رسان اضافه شده و پیام‌رسان تلگرام از چند اکانت به‌صورت هم‌زمان پشتیبانی می‌کند، به‌این‌صورت که کاربران می‌توانند علاوه بر اکانت اصلی، تا دو اکانت دیگر را به تلگرام خود اضافه کنند.

این اکانت‌های اضافه شده در همان اپلیکیشن رسمی تلگرام در دسترس هستند و می‌توانید آن‌ها را به‌صورت هم‌زمان در دسترس داشته باشند و از آن استفاده کنند.

برای افزودن یک اکانت تلگرام تنها کافیست مراحل زیر را طی کنید:

  • پیام‌رسان تلگرام را اجرا کنید.
  • اکنون در بخش بالای صفحه سمت چپ، آیکن سه خط را لمس کنید تا منوی کشویی تلگرام باز شود.
  • در بخش بالای این منو در زیر نام کاربردی خود، یک گزینه تحت عنوان Add Account با آیکن + مشاهده می‌کنید، این گزینه را لمس کنید.
  • پس از لمس گزینه Add Account در این بخش که دارای عنوان Add Account است، می‌بایست روند ورود/عضویت به اکانت ثانویه خود را انجام دهید.
  • به همین راحتی شما توانستید یک اکانت دیگر به پیام‌رسان تلگرام اضافه کنید و اکنون می‌توانید در همین منوی کشویی (بخش بالای صفحه سمت چپ، آیکن سه خط)، با انتخاب هر کدام از این اکانت‌ها، بین اکانت‌های خود سوییچ کنید.

 

همان‌طور که مشاهده کردید ما در این مقاله به آموزش طریقه‌ی افزودن حساب جدید و مدیریت و استفاده‌ی هم‌زمان از چند اکانت در تلگرام پرداختیم، امیدواریم که این آموزش کمک شایانی به شما در این زمینه کرده باشد، ممنون که با ما همراه بودید.

 

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش ساخت ایدی در تلگرام

آموزش چت کردن با افراد نزدیک در تلگرام

آموزش بلاک کردن افراد در تلگرام

نحوه ذخیره کردن پیام‌ها در تلگرام

تنظیمات حریم خصوصی در تلگرام

قفل کردن تلگرام با رمزعبور

مدیریت نشست‌های فعال در تلگرام

طریقه میوت کردن گروه‌ها و کانال‌ها در تلگرام

آموزش حذف پیام ارسال شده در تلگرام

آموزش ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام