اینستاگرام، شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس، ویدئو و محتوای چندرسانه‌ای است که درحال‌حاضر شرکت فیس‌بوک با رهبری مارک زاکربرگ مالکیت آن‌را برعهده دارد.

هم‌چنین شبکه اجتماعی اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی همانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر، فلیکر و … به اشتراک بگذارند.

کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای تصاویرشان استفاده کنند. محدودیت ارسال ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه است که پس از رونمایی از سرویس IGTV عملاً این محدودیت برداشته شده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام یک اپلیکیشن مالکیتی است؛ این به این معنی است که هر کاربر برای خود حساب کاربری، حریم شخصی و … مختص خودش را دارد و هم‌چنین برای سیستم‌عامل‌های اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

دنبال‌شده‌ترین فرد مذکر در اینستاگرام کریستیانو رونالدو فوتبالیست پرتغالی و دنبال‌شده‌ترین فرد مونث نیز آریانا گرانده خواننده است. تخم‌مرغِ اینستاگرام نیز بیش‌ترین لایک را در این شبکه اجتماعی به‌دست آورده‌ است.

دیگر افرادی که بیش‌ترین دنبال‌کننده را در اینستاگرام دارند عبارت است از: سلنا گومز، دوائین جانسون، کایلی جنر، کیم کارداشیان، لیونل مسی، بیانسه و … . در دهه‌ی ۲۰۱۰، این شبکه اجتماعی چهارمین اپلیکیشن پرطرفدار موبایلی بوده است.

مدیریت چندین اکانت در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام تا چند وقت پیش امکان استفاده هم‌زمان از چند اکانت را ارائه نمی‌داد، اما شرکت سازنده اینستاگرام یعنی Facebook با رهبری مارک زاکربرگ این قابلیت را به تمام نسخه‌های اینستاگرام اضافه شده است.

استفاده هم‌زمان از چند اکانت اینستاگرام به این معناست که کاربر می‌تواند چند حساب مختلف را به‌طور هم‌زمان لاگین کرده و به بررسی و مدیریت آن‌ها بپردازد.

به عنوان مثال در نظر بگیرید که برای شرکت یا کسب‌وکار خود یک اکانت تجاری اینستاگرام ساخته‌اید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساخت و استفاده از بیزینس پروفایل اینستاگرام، توصیه می‌کنیم که “آموزش ساخت اکانت تجاری در اینستاگرام” را مشاهده کنید.

حال اگر قصد داشته باشید که به‌طور هم‌زمان اکانت اینستاگرام شخصی خود را هم در کنار اکانت تجاری خود مدیریت کنید، پای قابلیت استفاده هم‌زمان از چند اکانت اینستاگرام به میان خواهد آمد.

ما در این آموزش قصد داریم که طریقه ساخت و مدیریت چند اکانت در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. با رابینت همراه باشید.

نحوه ساخت و مدیریت چند اکانت در اینستاگرام

برای ساخت و مدیریت اکانت جدید تنها می‌بایست مراحل زیر را طی کنید:

  • شبکه اجتماعی اینستاگرام را اجرا کنید.
  • به بخش مربوط به حساب کاربری وارد شوید. (از میان پنج آیکن پایین صفحه، راست‌ترین آیکن مربوط به حساب کاربری می‌باشد؛ که آیکن آن با عکس پروفایل شما یکی است.)
  • حال در بخش حساب کاربری، در بالای صفحه سمت چپ که نام کاربری شما نوشته شده است، در سمت راست آن یک آیکن ˘ مشاهده می‌کنید، آن‌را لمس کنید.
  • حال در بخش پایین صفحه گزینه Add Account را لمس کنید.
  • در صورت داشتن اکانت ثانویه گزینه Log Into Existing Account را لمس کنید و در صورت نداشتن هیچ اکانتی گزینه Create New Account را لمس کنید.
  • و پس از آن روند ورود/عضویت به اکانت جدید خود را انجام دهید.

همان‌طور که دیدید ما در این آموزش به نحوه ساخت و استفاده هم‌زمان از چند اکانت در اینستاگرام پرداختیم، ممنون که به ما همراه بودید.

هم‌چنین می‌توانید تمامی آموزش‌های مرتبط با اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام را در لیست زیر مشاهده کنید.

آموزش بلاک کردن افراد در اینستاگرام

آموزش ذخیره کردن عکس پروفایل در اینستاگرام

آموزش ساخت اکانت تجاری در اینستاگرام

آموزش قرار دادن استوری در حالت های مختلف در اینستاگرام

ذخیره کردن پست ها برای مشاهده آینده در اینستاگرام

مدیریت Your activity در اینستاگرام

مدیریت استوری منتشر شده در اینستاگرام

مدیریت هایلایت در اینستاگرام