مدیریت رسانه ها در وردپرس

در سومین متن برای مقالات آموزش وردپرس به مدیریت رسانه در وردپرس پرداخته‌ایم. در این سری از مقالات شما به طور کامل با سیستم وردپرس آشنا شده و نحوه راه اندازی و کنترل سایت از این طریق را به راحتی می ‌آموزید. برای آشنایی بیشتر با سیستم وردپرس و مدیریت سایت وردپرسی به سایر مقالات آموزشی ما مراجعه کنید.

تاثیر مدیریت رسانه در سئو سایت

برخورداری از سئو یکی از اهداف مهم در راه اندازی یک سایت است. بالا بودن سئوی سایت باعث می شود سایت شما برای مخاطب جزو اولین سایت‌ های پیشنهادی گوگل بالا بیاید. رتبه بندی سئو توسط خود گوگل انجام می ‌شود و برای این طبقه بندی قوانین و مقرراتی دارد که با رعایت آن ‌ها به راحتی می‌ توان سئوی سایت را تا حد زیادی بالا برد.

رسانه ‌هایی که روی سایت بارگذاری می‌ شوند اهمیت زیادی در سئو دارند. این رسانه‌ ها به همراه محتواهای بارگذاری شده باید در نظم و ترتیب مناسبی باشند که هم برای گوگل و هم در چشم مخاطب زیبا و جالب توجه به نظر برسد.

تاثیر رسانه بر سئو

علاوه بر موارد ذکر شده باید گفت که مخاطب ممکن است، مایل باشد زمان زیادی را در سایت شما سپری کنند. مثلا اگر سایت فروشگاهی دارید امکان این که مخاطبان شما مدت زمان زیادی را برای انتخاب محصول در سایت سپری کنند بسیار بالا است. بنابراین داشتن زیبایی ‌های بصری و مرتب بودن سایت از این نظر نیز اهمیت دارد.

خدمات سئو در شیراز توسط شرکت‌ های مختلفی ارائه می‌ شود شرکت رابینت یکی از شرکت ‌های دارای چنین خدمات است. در ادامه به توضیح نحوه مدیریت رسانه در وردپرس می ‌پردازیم.

نحوه آپلود فایل در وردپرس

بارگذاری فایل و رسانه در سایت وردپرسی بسیار ساده و راحت می ‌باشد. برای آپلود رسانه در وردپرس باید ابتدا وارد پنل مدیریت خود شوید و سپس در گوشه سمت راست پنل بر روی رسانه‌ ها و سپس «افزودن» کلیک کنید.

بارگذاری ویدئو در وردپرس

در مرحله بعد دو راه دارید. راه ساده این است که رسانه مورد نظر را در کادر مشخص شده بکشید و رها کنید. در راه دوم باید روی دکمه «گزینش پرونده» کلیک کرده و رسانه مورد نظر را انتخاب کنید.

افزودن رسانه جدید در وردپرس

حذف رسانه در وردپرس

اگر در پنل مدیریتی خود به گوشه سمت راست مراجعه کنید می‌توانید وارد قسمت رسانه و سپس کتابخانه شوید. با ورود به این بخش چند گزینه برای شما نمایش داده می‌ شود. با کلیک روی گزینه انتخاب دسته جمعی می‌ توانید چند رسانه را به طور همزمان حذف کنید.

حذف رسانه از وردپرس

بعد از انتخاب فایل‌ های مورد نظر برای پاک کردن باید روی «پاک کردن برای همیشه» کلیک کنید تا موارد انتخاب شده با موفقیت از سایت شما حذف شوند.

ابعاد رسانه در وردپرس

وقتی که شما تصاویر را در وردپرس آپلود می ‌کنید سیستم وردپرس علاقه به تبدیل این تصاویر به ابعاد مربعی شکل را دارد. اگر عکس شما مستطیل باشد یا باید قسمت‌ هایی از آن حذف شده و به صورت مربع در آید و یا باید به همان شکلی که قرار دارد در ابعاد مورد نظر (300*300، 150*150 و یا 1024*1024) کوچک یا بزرگ شود.

در سیستم وردپرس سه اندازه مختلف به صورت پیش فرض برای رسانه ‌ها تعریف شده است. شما با مراجعه به بخش تنظیمات می‌ توانید اندازه مورد نظر برای فایل خود را انتخاب کنید. فایل شما در سه اندازه مختلف ذخیره می‌شود که در ادامه به بیان آن‌ ها می‌ پردازیم.

ابعاد رسانه

ابعاد بند انگشتی: این ابعاد به صورت پیش فرض روی 150 در 150 پیکسل تنظیم شده است. شما با کلیک بر روی «بریدن تصاویر بند انگشتی» می‌توانید علاوه بر تغییر این ابعاد تصاویر را نیز برش دهید. عکس‌ های بند انگشتی در واقع همان تصاویر موجود در گالری عکس ‌های سایت هستند.

ابعاد میانه: پس از آپلود فایل تصویر شما برای استفاده سایت به صورت پیش فرض در این ابعاد ذخیره می‌شود. ابعاد تصاویر میانه 300 در 300 هستند و بهترین و دم دستی ‌ترین تصاویر برای استفاده در سایت هستند.

ابعاد بزرگ: سومین اندازه‌ای که وردپرس به صورت پیش فرض برای عکس ‌های شما می ‌سازد در سایز بزرگ است. ابعاد این تصاویر 1024 در 1024 است. لازم به ذکر است که در ابعاد بزرگ و میانه امکان تغییر سایز تصویر وجود ندارد.

در آخر گزینه‌ای وجود دارد که تصاویر را به طور سالانه و ماهانه آرشیو می ‌کند. مطمئن شوید که تیک آبی آن روشن باشد.

ویرایش رسانه در وردپرس

برای ویرایش یک رسانه باید روی آن کلیک کنید. با این کار یک کادر حاوی اطلاعات کلی رسانه و کادر دیگری برای نوشتن متن جایگزین پدیدار می‌ شود. متن جایگزین تاثیر مثبتی در سئوی سایت دارد پس برای انتخاب آن دقت کنید.

ویرایش رسانه در وردپرس

مدیریت رسانه در وردپرس یکی از مقالات آموزشی وردپرس است که برای بالا بردن سئوی سایت و همچنین زیبایی بصری بسیار مهم است. برای برخورداری از خدمات سئو در شیراز و همچنین طراحی سایت در شیراز می‌توانید به سایت رابینت راجعه نمایید.