کتاب چک‌لیست استارتاپ ۲۵ گام برای کسب‌و‌‌کار مقیاس‌پذیر با رشد سریع را برای آن دسته از افرادی به سادگی شرح می‌دهد که از کتاب‌های موفقیت در کسب‌وکار خسته‌ و ناامید‌ شده‌اند. کتاب چک‌لیست استارتاپ در اجتناب از اشتباهات کمک می‌کند و شما را در زمینه‌ی کسب‌وکار، حتی ۱۰۰۰ درصد هوشمندتر می‌کند و ارتقا می‌بخشد.

چک‌لیست درواقع فهرستی از نکته‌ها، سؤال‌ها، فعالیت‌ها یا ویژگی‌ها است که هر فعالیت را به کارهایی خُردتر تقسیم می‌کند. هدف از استفاده از چک‌لیست این است مطمئن شویم هیچ‌یک از جزئیات فعالیت فراموش نشده و به‌شکل استاندارد و با ترتیب درست و منطقی انجام شده است.

در کتاب معرفی کتاب «چک‌لیست استارتاپ؛ ۲۵ گام برای یک استارتاپ مقياس‌پذير با رشد سريع»، برای آن دسته از افرادی که از کتاب‌های موفقیت در کسب‌وکار خسته‌ و ناامید‌ شده‌اند، حداقل یک فصل وجود دارد که می‌تواند به‌طور چشمگیری مسیر موفقیت و شادی آن‌ها را تغییر دهد.
نویسنده در این کتاب، توضیح می‌دهد چگونه زمانی‌که کسب‌وکارتان فقط ایده‌ای خام است، به آن برسید و آن را پرورش دهید. همچنین، تلاش می‌کند یاد دهد چگونه برنامه و طرح را توسعه دهید و محصولتان را در بازار ارزیابی کنید، چگونه و چه زمانی استعداد مناسب را استخدام کنید و چگونه درباره‌ی تقسیم‌بندی حقوق و پاداش فکر کنید.

نویسنده کتاب شما را میان وظایف مختلف اداری می‌برد که می‌تواند خسته‌کننده به‌نظر برسد؛ اما توجه به آن‌ها، از اشتباه‌های بزرگی در آینده مانع می‌شود. نویسنده در کتاب چک‌لیست استارتاپ، تلاش می‌کند چگونگی رو‌به‌رو‌شدن با جمع‌آوری پول و سرمایه‌گذاران و منابع مختلف پول برای استارتاپ را مشخص کند.

افزون بر این، ۲۵ گام برای کسب‌وکار مقیاس‌پذیر با رشد سریع را بیان می‌کند. دیوید اس. رز این کتاب را نوشته است و مانند مشاوری دلسوز، شما را در مسیر راه‌اندازی استارتاپ و جذب سرمایه و داشتن خروجی موفق راهنمایی می‌کند.

معرفی کتاب چک‌لیست استارتاپ

کارآفرین‌بودن یکی از راه‌های برتر برای ایجاد جهانی بهتر است. ساخت شرکت با روش درست، محصولات، مأموریت و ساختار عالی، ظرفیت انسانی را آزاد می‌کند و امکان می‌دهد تأثیری بسیار و فوری و گسترده بر جامعه‌ی خود بگذارید. بسیاری از ما ممکن است در طول دوران زندگی‌اش، کسب‌وکارهایی راه‌اندازی کرده باشیم.

شروع شرکت عالی بسیار فراتر از ایده‌ای عالی است. هزاران کار وجود دارند که در مسیر کسب‌وکارشان ممکن است آن‌ها را انجام دهید و به‌طور‌ ناخواسته موفقیتتان را کاهش دهند.

این کتاب کمک خواهد کرد تا برخی از عواملی را شناسایی کنید که موجب پیشرفت یا شکستتان می‌شوند. دیوید اس. رز تمام مطالب مطرح‌شده در کتاب را در طول چندین سال و در هزاران شرکت دیده است و پس از‌ آن، برای استفاده‌ی بهینه‌ی بقیه ماهیت آنچه را به‌صورت چکیده درآورده که برای موفقیت لازم است.

با مطالعه‌ی کتاب چک‌لیست استارتاپ (The startup checklist)، به دیدی کلی از مسیر خلق کسب‌وکار دست پیدا می‌کنید و گام‌به‌گام می‌آموزید چگونه باید از هر مرحله عبور کنید تا در این راه دچار اشتباهات بزرگ نشوید.

بیشتر کارها مانند رانندگی و سخنرانی، در زندگی ما وجود دارند که با تجربه و در طول زمان بر آن‌ها تسلط پیدا می‌کنیم؛ اما گاهی آن‌قدر فرصت نداریم تا زمان زیادی به کاری اختصاص دهیم که هر ثانیه‌ی آن ارزشی طلایی برای ما داشته باشد. کافی است برای انجام چنین کاری چک‌لیست داشته باشید تا با بررسی دقیق آن، بتوانید به نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز دست پیدا کنید.

 

در مورد نویسنده و ناشر کتاب چک‌لیست استارتاپ؛ ۲۵ گام برای یک استارتاپ مقياس‌پذير با رشد سريع

این کتاب حاصل تجربیات دیوید اس. رز، کارآفرین سریالی با تجربه‌ی سرمایه‌گذاری روی بیش از صد استارتاپ است. نشریه‌ی فوربس از دیوید اس. رز به‌عنوان «فرشته‌ی بزرگ نیویورک» یاد کرده است. در سال ۲۰۱۶، انتشارات ویلی، این کتاب را با نام کامل The Startup Checklist: 25 Steps to a Scalable, High-Growth Business منتشر کرد.