شبکه های اجتماعی

امروزه در فضای اینترنت وب سایت ها و اپلیکیشن هایی راه اندازی شده است که کاربران آن  ها با تعامل و اشتراک گذاری محتوا در آن ها با یکدیگر تعامل می کنند.

 قدرت این شبکه ها به اندازه ای است که امروزه همه فعالیت های سیاسی و اقتصادی با آنالیز داده های این شبکه ها انجام می شود به طوری که بعضی حتی قدرت داده ها و تاثیر گذاری این فضا ها را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز تاثیر گذار می دانند.

از همه این ها که بگذریم نمی توانیم قدرت شبکه هایی نظیر توییتر، فیس بوک و اینستاگرام را نادیده بگیریم جایی که با به اشتراک گذاری یک نکته خوب یا بد درباره کسب و کار شما میلیون ها انسان آن را دیده و به اشتراک می گذارند.

بخاطر ماهیت شبکه های اجتماعی محتوا در این شبکه های حرف اول را می زند و کاربران همیشه به دنبال دیدن محتوای جدید و جالب می گردند و تشنه دیدن نظر دادن در مورد محتوای منتشر شده هستند.

حال با این قدرت و کسانی که میتوانند مشتری های بالقوه محسوب شوند چرا کسب و کار شما جزو این دسته نباشد و با فعالیت در شبکه های اجتماعی مطرح شود.

4 تاثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر روی کسب و کار
4 تاثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر روی کسب و کار

4 تاثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر روی کسب و کار

  1. دیده شدن

در شبکه های اجتماعی شما به راحتی با تولید محتوای مناسب می توانید دیده شوید. این دیده شدن کمک زیادی به برند سازی و جذب مشتری و مخاطب برای کسب و کار شما می کند. شبکه های اجتماعی با بیش از 1 میلیارد بازدید کننده و کاربران میلیونی فعال روزانه حتی منبع خوبی برای کسب ترافیک برای وب سایت شما هستند.

  1. تعامل نزدیک تر با مخاطبان

در شبکه های اجتماعی به دلیل در دسترس بودن و جذاب تر بودن تعامل می توانید راحت تر و به صورت مناسب تر با مشتریان خود در ارتباط باشید.

 همچنین در شبکه های اجتماعی می توانید قبل از پاسخگویی به مشتری پروفایل آن را بررسی کرده و با ادبیات مخصوص به خود شخص جواب آن را بدهید و تعامل با مشتریان را به صورت سفارشی مربوط به هر شخص انجام دهید. 

تعامل مناسب با مشتریان راضی می تواند آن ها را به خرید دوباره تشویق کند و همینطور مشتریان ناراضی را هم می تواند به مشتریان راضی تبدیل کند و شبکه های اجتماعی می تواند در این امر شما را یاری کند.

  1. جذب مشتری

با مخاطبان زیادی که در این رسانه ها بدست می آورید قطعا به مرور زمان و با تولید محتوای مناسب برای آن ها مخاطبان این شبکه ها را می توانید به مشتریان خود تبدیل کنید. 

طبق آمارهای منتشر شده مشتریانی که از طریق شبکه های اجتماعی از شما خرید می کنند و با برند شما آشنا می شوند به برند شما وفادارتر می مانند.

  1. تبلیغات هدفمند

شبکه های اجتماعی طیف وسیعی از کاربران را در بر دارد شما با اجرای کمپین های تبلیغاتی هدفمند می توانید مشتریان و مخاطبان خاصی را در سن، جنسیت، کشور و یا نژاد خاص بدست آورید و کالای خود را به آن ها معرفی کنید و بفروشید.

 این هدفمندی در تبلیغات باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های اجرای کمپین های تبلیغاتی برای برند شما شود.

ما در رابینت صفر تا صد فعالیت در شبکه های اجتماعی شما را به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند انجام می دهیم از مدیریت صفحه های شبکه های اجتماعی شما تا اجرای کمپین های تبلیغاتی و تبلیغ محصولات شما در این شبکه ها همه را با تیمی حرفه ای در دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا انجام می دهیم.