Rabinet | سئو (بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو)

سئو (بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو)

سئو سایت یکی از اولین کارهایی است که بعد از طراحی سایت باید انجام داد. امروزه کاربران بیش از 90 درصد خواسته های خود را در گوگل سرچ میکنند


سئو چیست؟

یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو.  Search engine optimization یا  SEO  

امروزه بیشتر کاربران برای خرید و یا دانستن یک موضوع اولین کاری را که انجام میدهند سرچ و جستجو ر موتورهای جستجو است. کاربر با جستجو عبارت دلخواه خود بر روی لینک های ارائه شده در صفحه جستجو کلیک کرده و عمل خرید و یا استفاده از خدمات سایت را به انجام می رساند.

موتورهای جستجو و در راس آن گوگل که سهمی بیش از 95 درصد سرچ در اینترنت را به خود اختصاص می دهد نقش مهمی در جذب کاربر و مشتری برای وب سایت ها ایفا می کند. در سال های ابتدایی ایجاد موتورهای جستجو قوانین خاصی برای این که سایت ها در موتورهای جستجو لیست شوند وجود نداشت به مرور زمان و با گسترش وب و اینترنت سایت های زیادی ایجاد شد و کاربران برای یافتن نتایج بهینه برای عبارت های مورد جستجوی خود به زحمت افتادند چون عده ای سود جو شروع به اسپم کردن در فضای وب کردند و نتایج جستجو را خراب کردند.

در این زمان موتورهای جستجو به مرور قوانینی را در الگوریتم های جستجوی خود ایجاد کردند و روز به روز این قوانین برای اینکه نتایج یهینه تر باشند پیچیده تر و بیشتر شد و دیگر با نوشتن یک مطلب ساده صاحبان وب سایت نمی توانستند در نتایج اول سایت خود را نشان دهند تا کلیک ها و کاربران بیشتری را جذب کنند به همین دلیل کسانی به عنوان کارشناس سئو شروع به فعالیت کردند تا ضمن بهینه کردن وب سایت برای موتور های جستجو و طبق قوانین آن ها بتوانند کسب و کارها را هم به اهداف خود که افزایش فروش و جذب کاربر از موتور های جستجو است نیز نزدیک کنند. 

انواع سئو 

اصولا سئو کاران خدمات سئو را به سه دسته تقسیم میکنند البته این دسته بندی مرزهای خیلی باریکی دارند و بیشتر برای این ایجاد شده است که روند کار از لحاظ استاندارد بودن و ماندگاری سئو برای کسانی که با سئو آشنایی کمی دارند قابل درک شود. در ادامه سه دسته بندی سئو که عموما با آن مواجه میشوید اشاره میشود:

سئو کلاه سفید

این نوع سئو به تکنیک هایی گفته میشود که همه آن ها توسط گوگل توصیه میشود و دقیقا همان قوانینی است که گوگل به صورت عمومی منتشر کرده است و پیروی از آن ها باعث بالا آمدن سایت در کلمات کلیدی میشود. به این نوع سئو کردن سایت سئو سفید یا کلاه سفید می گویند که هیچ گونه کاری خلاف قوانین گوگل و هیچ دور زدن ربات های گوگل در آن انجام نمیشود و از مزیت آن میتوان به اطمینان از پنالتی نشدن سایت توسط گوگل و ماندگاری بیشتر در رتبه گرفته شده توسط این روش در لیست جستجوی گوگل است.

پنالتی شدن سایت توسط گوگل یعنی اینکه اگر شما بخواهید گوگل را توسط کارهایی مثل لینک سازی بیش از حد یا محتوای بی کیفیت و... فریب دهید گوگل سایت شما را جریمه و از نتایج جستجو حذف میکند این جریمه ممکن است موقت و یا دائم باشد دائم بودن جریمه یعنی اینکه شما دیگر نمیتوانید به هیچ عنوان دامنه خود را در نتایج جستجو ثبت کنید .

یکی از بدی های سئو سفید و اطاعت کامل از قوانین سئو گوگل زمانبر بودن این روش است و همینطور باگ هایی است که گوگل بعضا دارد و در این مدت شما کاربرانی را که میتوانید از طریق سرچ در گوگل جذب کنید را به سایت هایی که سئو سیاه انجام میدهند از دست می دهید. 

سئو سیاه

سئو سیاه دقیقا نقطه مقابل سئو سفید است یعنی اینکه شما به جای استفاده از قوانین گفته شده گوگل دقیقا به دنبال باگ های الگوریتم های موتور جستجو میگردید و از آن ها استفاده میکنید و به نتایج اول راه پیدا میکنید. یکی از مزایای این روش این است که در کوتاه ترین زمان به صفحه اول گوگل و حتی رتبه اول می رسید اما به همین سرعت هم از نتایج گوگل حذف خواهید شد زیرا گوگل به سرعت باگ های خود را شناسایی و آن ها را آپدیت میکند و با هر بار آپدیت شما باید به دنیال باگ های جدید باشید و این خود زمان بر است و برای برندی که میخواهد به صورت مستمر فعالیت کند اصلا مناسب نخواهد بود.

سئو خاکستری

سئو خاکستری ترکیبی بین سئو سفید و سئو سیاه است این روش با پیروی از قوانین گوگل و گاهی استفاده کمی از ترفندهای سئو سیاه در موتور جستجو رتیه میگیرد. مزیت این روش سرعت بیشتر در رتبه گیری در کلمات کلیدی سایت است اما این روش هم می تواند با چالش های فراوانی رو برو باشد زیرا با هر بار آپدیت الگوریتم های جستجو شما با نوسان در رتبه های سایت در نتایج جستجو رو به رو می شوید. 

خدمات سئو در رابینت

ما در رابینت خدمت سئو کاملا سفید و با آخرین استانداردهای گوگل را ارائه می دهیم. برای شما و وب سایت شما بهترین گزینه کسب کاربر واقعی که واقعا سرویس و یا محصول شما را بخواهد کاربری است که در موتور جستجوی گوگل سرچ کرده است زیرا این کاربر به طور حتم به سرویس شما و یا کالای شما نیاز پیدا کرده است و به دنبال رفع این نیاز در پی جستجو است و به محض اینکه به سایت شما وارد شود می توانید فرآیند تبدیل این بازدید کننده به مشتری را انجام دهید.

سوالات متداول

چطور سایت خود را سئو کنم؟

برای سئو یک سایت شما به اولین چیزی که نیاز دارید محتوا است بعد از اینکه محتوای مناسبی را برای وب سایت خود ایجاد کردید و اینکه برنامه محتوایی و تقویم محتوایی مناسبی را پیاده سازی کردید سئو کار شروع به پیاده سازی ترفندها و پیاده سازی قوانین گوگل برای شما خواهد کرد. البته تولید محتواو سئو باید هم راستای هم پیشرفت کنند و موازی یکدیگر کار را انجام میدهند. 

قیمت خدمات سئو چقدر است؟

سئو به دلیل پیچیدگی هایی که این سال ها به خود گرفته است هزینه های بالایی دارد البته اینکه شما بخواهید در چند کلمه کلیدی سایت خود را در گوگل بالا بیاورید و اینکه در کلمات کلیدی مد نظر شما چند سایت رغیب وجود دارد بر روی قیمت نهایی سئو تاثیر می گذارد برای درک بیشتر این موضوع با کارشناسان ما 07191009171 در ارتباط باشید.

برای رسیدن به رتبه 1 گوگل چقدر زمان لازم است؟

در حالت اینکه بخواهیم به صورت کاملا حرفه ای به این سوال جواب دهیم باید بگوییم که معلوم نیست زیرا در سال 2020 الگوریتم گوگل بیش تر از 3 هزار بار آپدیت شد و این آپدیت ها تاثیرات مستقیمی بر روی نتایج سرپ گوگل می گذارند ولی برای اینکه کارفرمایان محترم باید برنامه ریزی برای کسب و کار خود انجام دهند معمولا دوره سئو را بین 6 ماه تا 1 سال منطقی است که در نظر بگیریم و صد در صد که باید حداقل از لحاظ ورودی گوگل شما تاثیرات سئو را بر کسب و کار خود حس کنید.