ساخت تیزر و چند رسانه ای

ساخت تیزرهای تبلیغاتی، طراحی انواع موشن گرافی برای برند شما به منظور تبلیغات و یا ارسال در شبکه های اجتماعی با بهترین کیفیت را از رابینت بخواهید.


تبلیغات از اصولی‌ترین و پایه ای ترین روش‌ها برای جذب مشتری بوده است، عموما برای دیده شدن کسب و کار خود از تبلیغات استفاده می‌کنیم ترغیب مشتریان برای بازدید از محصولات، برندها و شرکت‌ها به وسیله تبلیغ مناسب و صحیح صورت می‌گیرد.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر یک آگهی تبلیغاتی حرفه ای است که در آن از درگیر کردن ذهن مخاطب با تحریک حس کنجکاوی برای جلب توجه او استفاده می‌کند، تیزر از نظر لغوی به معنای "دست انداختن و اذیت کردن" می‌باشد. با بهره‌گیری از این معنا می‌توان فهمید که اطلاعات محصول یا برند مورد‌نظر به طور کامل به مخاطب داده نمی‌شود. مثلا نام برند در تیزر قرار نمی‌گیرد که این کار سبب کنجکاو شدن مخاطب و در نتیجه جلب توجه او می‌گردد.

تیزر تبلیغاتی در چه جاهایی کاربرد دارد؟

1. کنفرانس‌ها،همایش و مطبوعات

2.   بین تبلیغات ، سریال‌ها و یا در سینماها

3. تیزر در وب سایت شرکت‌ها 

4. در جلسات کاری شرکت‌ها

5. استفاده در فضای مجازی

6. در مانیتورهای تبلیغاتی سطح شهر

تیزر تبلیغاتی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

ساخت تیزر تاثیرگذار و حرفه ای نیازمند رعایت مواردی است که به جذب مخاطب کمک می‌کند. مهمترین ویژگی یک تیزر خوب داشتن ایده‌ای خلاقانه است که حس کنجکاوی را در مخاطب ایجاد  نماید.

تیزر برای انتقال یک معنا و مفهوم درباره محصول یا شرکت و برند شما ایجاد می‌شود، بنابراین باید برای آن یک سناریو خلاقانه و جذاب در نظر گرفت. در کنار خلاقانه بودن تیزر بحث زیبایی هم اهمیت بالایی دارد. در ساخت یک تیزر همه جنبه ‌های زیبایی شناختی در نظر گرفته می‌شود.

از طرفی تیزر‌ها مخاطب محور می‌باشند، پس باید با شناخت مدل درک مخاطبان تیزری مناسب و کارآمد تهیه شود. در نهایت شروع طراحی، تولید و سرمایه گذاری به موقع و هم زمان چندین تیزر به مشتریان در جهت اکران تیزرها در کمترین زمان کمک می‌کند.

مراحل ساخت تیزر چیست؟

ساخت تیزر نیازمند تکنیک‌ها و روش‌هایی است که با استفاده از آنها می‌توان بهترین تاثیر را در ذهن مخاطب ایجاد کرد، در ساخت تیزر باید یک استراتژی را در نظر بگیرید که خلاقانه و نو باشد و آن استراتژی را به اجرا در بیاورید.

تیزرها عموما سه مرحله دارند که شامل قبل از تولید، در هنگام تولید و پس از تولید می‌باشند. در مرحله تولید باید انتخاب استراتژی و بعد تهیه یک فیلم نامه، صدا، تدوین و.. در نظر گرفته شود. مرحله تولید همان مرحله ایست که باید فیلم نامه ما در قالب یک تیزر اجرا شود و در مرحله نهایی باید تیزر تولید شده را از جنبه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار داد.

از جمله استراتژی‌های مهم برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی استفاده از یک قالب مناسب می‌باشد. قالب نیز همچون ایده آگهی باید خلاقانه باشد، قالب‌های مختلفی برای ایجاد یک تیزر وجود دارد، برای برخی تیزرها چند قالب و برخی دیگر فقط یک قالب مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، قالب انتخاب شده باید مطابق با ایده و موضوع بوده،  بتواند با مخاطب ارتباط بگیرد و پیام آگهی را به آن ها انتقال دهد. از قالب‌های تیزر می‌توان به داستانی، نمایشی، طنز و تاکیدی اشاره کرد.

کسی می‌تواند تبلیغ موفقی داشته باشد که هدف خود را به درستی انتخاب کرده و آن را در قالب پیامی کوتاه درآورد، سپس آن را در قالب مناسب و با توجه به اصول زیبایی شناختی به صورت یک تیزر تبلیغاتی ارائه دهد. پس از ایجاد تیزر نوبت به ارزیابی آن می رسد که در این مرحله نمونه‌ی کوچکی از مخاطبان درنظر گرفته می‌شود و میزان اثربخشی تیزر تبلیغاتی تهیه شده روی آن ها بررسی می‌گردد. بعد از مشخص شدن نواقص به رفع آن پرداخته و در آخر تیزر برای ارائه آماده می‌شود.

توجه داشته باشید که برای ارزیابی تیزر باید از گروهی از مخاطبان با فرهنگ‌های متفاوت استفاده شود که در جلسه‌ای تیزر برای آنها به نمایش گذاشته می‌شود بعد از اتمام تیزر پرسش نامه‌‌ای که از قبل در جهت بررسی اهداف تیزر طراحی شده در اختیار آن گروه از مخاطبان گذاشته می‌شود.

باید توجه داشت که طراحی سوالات باید به گونه‌ای باشد که بتوان آنها را با پاسخ‌های کوتاه جواب داد. سپس به بررسی پاسخ‌ها توسط سفارش‌دهنده و کارگردان هنری تیزر پرداخته می‌شود، در نهایت نقاط ضعف تیزر شناسایی شده و نسبت به حل آن اقدام میَ‌شود، بعد از مرحله ارزیابی تیزر شما قابل پخش است و می‌توانید از آن در جهت تبلیغات خود استفاده نمایید.

انواع تیزرها

تیزرها در سه دسته مختلف طبقه بندی می‌شوند:

• تیزر تبلیغاتی رئال

این نوع تیزر درواقع مانند تبلیغات تلویزیونی هستند، یعنی توسط یک سری بازیگران واقعی و یک داستان واقعی تیزری ساخته می‌شود، که با یک داستان مشخص سعی در انتقال پیام به مخاطب را دارد. تیزرهای تبلیغاتی رئال معمولا برای افراد خاصی ساخته نمی‌شوند و  همه سنین را در برمی‌گیرد.

• تیزر تبلیغاتی انیمیشن

این نوع تیزر با استفاده از یک سری نرم افزار‌های گرافیکی در قالب انیمیشن ایجاد می‌شود برخلاف تیزر رئال، تیزر انیمیشن کاملا سبک داستانی و غیر واقعی دارد و به شکل کارتونی می‌باشد. این نوع تیزر امروزه برای تبلیغات مشاغل و کسب و کار‌ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

• تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن

همانطور که از اسم تیزر مشخص است این نوع تیزر تلفیقی از تیزر انیمیشن و رئال می‌باشد. یعنی افراد واقعی با تصاویر انیمیشنی ترکیب شده و یک تیزر رئال انیمیشن را ایجاد می‌کنند.

این سه نوع تیزر بیشتر برای موارد سینمایی استفاده می‌شود و به دلیل هزینه بالای آنها بهتر است برای تبلیغات کوچک‌تر معمولا از موشن گرافیک استفاده شود.

موشن گرافیک

ویدئو‌هایی که یک پیام و محتوا را در قالب متحرک ارائه می‌دهند موشن می‌باشند، از مزیت‌های این روش این است که به دلیل وجود حرکت و صدا تاثیرگذاری بیشتری دارد و بیشتر توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند در این نوع تیزرها از تصاویر واقعی استفاده نمی‌شود و صرفا با استفاده از یک سری تکنیک‌ها تصاویر هیجان انگیزی ایجاد می‌شود، شرکت‌های بزرگ و استارتاپ‌ها در زمینه برندینگ و معرفی کسب و کار خود  به این نوع تیزرها روی آورده‌اند.

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره با تیم رابینت با ما تماس بگیرید.

07191009171

 

 

تماس و مشاوره رایگان : 07191009171